עובדי מפעל סודהסטרים התאגדו בהסתדרות

המתאגדים הם עובדי מפעל הייצור של סודהסטרים ברהט. ''עשינו היסטוריה וזקפנו את קומתם של העובדים".

ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ז

סודה סטרים. למצולמים אין קשר לכתבה
סודה סטרים. למצולמים אין קשר לכתבה
צילום: פלאש 90

כ-1,200 עובדי ''סודהסטרים תעשיות'' התאגדו בהסתדרות והוקם ועד פעולה בחברה, כך הודיע הערב (א') מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, עמיחי סטינגר, למנכ"ל סודהסטרים בישראל.

המצטרפים להסתדרות הם עובדי מפעל הייצור של החברה שנמצא בפארק התעשייה עידן הנגב, שקרוב למחציתם תושבי רהט והפזורה הבדואית. מהלך ההתארגנות קרם עור וגידים על רקע רצונם של העובדים להבטיח את ביטחונם התעסוקתי ולהסדיר את זכויותיהם בהסכם קיבוצי.

חברת סודהסטרים ישראל היא חלק מקבוצת סודהסטרים הבינלאומית שפעילה בלמעלה מ-40 מדינות. החברה בישראל אחראית לשיווק ולהפצה של מוצרי סודהסטרים ובריטה בכ-3,000 נקודות ברחבי הארץ.

לפני כשבוע וחצי הנהלת החברה פרסמה דוח ביצועים על הרבעון השלישי לשנת 2016, ממנו עולה כי הכנסות החברה עלו ב-12.9% ל-124 מיליון דולר, בהשוואה ל-110 מיליון דולר ברבעון השלישי אשתקד.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר "אני רוצה לברך את ועד העובדים על הנחישות והעוצמה שהפגינו במהלך ההתארגנות ולקרוא להנהלת החברה להכיר בהתאגדות כחוק ולפתוח בהליך המו"מ לגיבוש הסכם קיבוצי שיטיב עם העובדים ויבטיח את איתנות החברה".

מוועד הפעולה של עובדי סודהסטרים נמסר: "היום עשינו היסטוריה וזקפנו את קומתם של העובדים והעובדות בסודהסטרים. אנו מצפים למו"מ פורה שיסתיים בבשורה אמיתית לעובדים בהיבטים של תנאי העבודה, הביטחון התעסוקתי וכמובן בנושא השכר".