הדיבור על החלשת צה"ל "פשוט מזעזע!"

ח"כ מיכאלי דוחה על הסף את הטענה שמישהו מנסה להחליש את צה"ל בכוונה ע"י הכנסת בנות לטנקים. מי יגיד את האמת על ארגוני הנשים?

גיל רונן , כ' בחשון תשע"ז

מרב מיכאלי
מרב מיכאלי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לאחר פירסום הכוונה לשלב נשים בתפקידי שיריון וחי"ר, הוויכוח הציבורי בנושא מתלהט.

בתוכניתם של בן כספית ופרופ' אריה אלדד ברדיו 103 FM התארח אמש (ראשון) אל"מ (מיל.) רז שגיא, המתנגד לשילוב נשים בתפקידים הקרביים, ואחריו התראיינה ח"כ מרב מיכאלי.

שגיא חזר על הטיעונים אותם הבאנו בערוץ 7 במשך שנים ארוכות, כאשר אף אחד אחר לא העז לעשות זאת, וציטט מחקרים של צה"ל שמצאו כי חצי מהבנות בקרקל וכ-3/4 מהבנות בתותחנים מושבתות בשל פציעות אימונים.

ח"כ מיכאלי טענה שאיש לא השווה את שיעור הפציעות בקרב נשים לשיעור הפציעות בקרב גברים (למרות שזה בדיוק מה שהמחקר הצה"לי עשה), ופרופ' אלדד ענה לה שהוא עצמו ניהל מחקר שבדק את שיעורי הפציעות בקרב החיילים. מיכאלי הסיטה את הדיון לדו"ח של הוועדת בראשות אלוף (מיל.) יהודה שגב ולוועדות בצבא ארה"ב שהמליצו לשלב נשים בחילות הקרביים.

מיכאלי דחתה על הסף את הטענות לפיהן קיימת מגמה מכוונת להחליש את הצבא ע"י הכנסת נשים למקומות שהן לא מתאימות להם, ואמרה שהטיעון הזה "פשוט מזעזע". שגיא, מצידו, דיבר על "קבוצות אינטרסים" שמקדמות את שילוב הנשים אך כאשר אלדד וכספית ניסו לגרום לו לפרט במה מדובר, הוא העדיף שלא לעשות כן.

הגורילה שבחדר, עליה כתבנו במדור "הקרב על המשפחה" לא פעם, הוא השמאל הקיצוני, אשר מפעיל את ארגוני הנשים ושולט בתנועת המגדר מאז הקמתה בשנות ה-60. שגיא מודע היטב לעובדה זו והוא אף דן בפרוטרוט במעורבות ארגוני שמאל מגדרי קיצוני בצבא בספרו, "נלחמות בצה"ל" (2014). עם היחלשותה הדרמטית של אווירת "התקינות הפוליטית" בארה"ב מאז הבחירות, זה לכאורה עניין של זמן לא רב עד שנוכל לדבר בגלוי גם על הגורילה הזו.