מכתב המכיניסטים

תלמידי מכינות קדם-צבאיות לאיזנקוט: בטל את פקודת השירות המשותף החדשה, חזק את מעמד הרבנות הצבאית ושמור על צה"ל מכניסת ערכים זרים.

ערוץ 7 , כ' בחשון תשע"ז

גדי איזנקוט
גדי איזנקוט
צילום: רויטרס

תלמידי מכינות קדם צבאיות מכל רחבי הארץ יזמו עצומה שתישלח לרמטכ''ל רא''ל גדי איזנקוט, ותקרא לו לבטל את פקודת השירות המשותף שאושרה לאחרונה וקובעת בין היתר כי כל חיילי צה"ל יהיו חייבים להשתתף באירועים צבאיים רשמיים, ולא יוכלו לבקש שחרור.

באירועי הווי ונופש יהיה המפקד רשאי לשחרר מן הפעילות מקצת החיילים על פי שיקול דעתו, ולמצוא להם עיסוק אחר. בנוגע לשירות ביחידה מעורבת של גברים ושל נשים קובעת הפקודה כי החיילים יוכלו לבקש שלא להשתבץ ביחידה כזאת. קצין או נגד, שיש להם אורח חיים דתי, יוכלו לבקש להימנע משירות במסגרת מעורבת.

מכתב המכיניסטים:

לכבוד
רב אלוף גדי איזנקוט,
ראש המטה הכללי
שלום וברכה.

אנו תלמידי שמינית העומדים להתגייס בקרוב לשירות צבאי.
בהיותנו בנים לעם היהודי, שומרי תורה ומצוות אנו רואים בשירות בצה"ל שליחות ואף מצווה. יחד עם זאת אנו מחויבים לשמור על עולם הערכים והאמונות היהודי שלאורו גדלנו והתחנכנו. בתפיסת עולמנו הדברים אינם סותרים אלא מחוברים זה לזה.

בתקופה האחרונה נוכחנו לדעת שהתקבלה בצה"ל פקודה חדשה - פקודת השירות המשותף. פקודה זאת תקשה מאוד על כל מי שרוצה לשרת שירות משמעותי בצה"ל ובד בבד לשמור על אורח חייו הדתי. פקודה זו מצטרפת לבעיות נוספות הקשורות לשמירת אורח חיים דתי שהתעוררו בתקופה האחרונה ואינן מתאימות לדרכו של צה"ל כפי שהייתה מאז ומעולם.

אנו פונים אליך, כמי שהלכידות בצה"ל ובעם היא נר לרגליו,לבטל את פקודת השירות המשותף החדשה, לחזק את מעמד הרבנות הצבאית ולשמור על צה"ל מכניסת ערכים זרים המחלישים את רוח הניצחון על מנת לאפשר לנו ולעוד רבים לשרת שירות משמעותי.