שר הדתות נגד "ההליך המביש"

שר הדתות שיגר מכתב תמיכה לראשון לציון, אשר דרש משופטי בג"ץ לדחות באופן מיידי את העתירה נגד מינוי הרב אייל קרים לרב הצבאי הראשי.

יוני קמפינסקי , כ"א בחשון תשע"ז

השר אזולאי
השר אזולאי
צילום: אלירן אהרון

השר לשירותי דת, דוד אזולאי (ש"ס), שיגר היום (שלישי) מכתב תמיכה לראשון לציון הרב יצחק יוסף, בעקבות פניית הרב יוסף לשופטי בג"ץ בסוגיית מינוי הרב אייל קרים לרב הצבאי הראשי.

"כמי שמשמש בתפקיד השר לשירותי דת, באתי לחזק את ידיו של כבוד תורתו ואת עמידתו כנגד ההליך המביש של העמדת רב בישראל על דוכן הנאשמים כדי להתנצל על דבריו הלקוחים מתורת ישראל. כל זאת מתוך ניסיון למנוע את סתימת פיותיהם של רבני ישראל", כתב אזולאי לרב יוסף.

אזולאי מדגיש במכתבו, "לא יעלה על הדעת, כי במדינת ישראל, המדינה היהודית היחידה, יידרשו רבנים להסביר ולהתנצל על דברים כאשר הם מסבירים את תורת ישראל".

"אני שותף לעמדה ולבקשה מבית המשפט העליון לדחות על הסף את העתירה ולקבוע, כי אין כל מקום להתערבות שיפוטית בעניין, קל וחומר שלא לבקש הסברים מרב זה או אחר על פעילותו וחובתו להעביר את תורת ישראל לתלמידיו כפי שהיא", הוסיף אזולאי במכתב.

"אם יש חופש ביטוי במדינת ישראל זהו הביטוי לו, אם יש חופש דת במדינת ישראל, אלו הם המקרים שבהם על בית המשפט להוכיח כי לא ייתן את ידו להפרה של זכויות יסוד אלה. כבוד תורתו לא זקוק לתמיכתי, אך כאמור כמי שנושא בתפקיד השר לשירותי דת של מדינת ישראל, אני חש שמחובתי להשמיע את קולי ברבים", חתם השר אזולאי.