אלו הנבחרות שיגיעו לישראל בקיץ הקרוב

נבחרת הכדורסל של ישראל, שמארחת את אחד מהבתים באליפות אירופה הקרובה שתתקיים בקיץ, הוגרלה לבית עם נבחרות איטליה, גרמניה וליטא

נרי וייס , כ"א בחשון תשע"ז

ארז אדלשטיין, יארח במקום בו אימן עד שפוטר
ארז אדלשטיין, יארח במקום בו אימן עד שפוטר
צילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב

בקיץ הקרוב ייהנו אוהדי הכדורסל בישראל מחוויה ייחודית כזו שתנחית בישראל את הנבחרות הטובות באירופה, כשאחד הבתים בשלב הבתים של אליפות אירופה לנבחרות, היורובאסקט, יתקיים בתל אביב במהלך חודש אוגוסט.

הערב (שלישי) נערכה הגרלת שלב הבתים של היורובאסקט 2017 באיסטנבול שבטורקיה, כשנבחרת ישראל כאמור עומדת בראש בית ב', ותארח את משחקי שלב הבתים בהיכל מנורה מבטחים, אולמה הביתי של מכבי ת"א.

הנבחרת בראשותו של ארז אדלשטיין, שאימן עד לא מזמן גם את מכבי ת"א עד לפיטוריו, הוגרלה לבית קשה במיוחד שכולל את נבחרות איטליה, גרמניה, אוקראינה, ליטא וגיאורגיה.

הגרלת שלב הבתים של יורובאסקט 2017 נערכה הערב (שלישי) באיסטנבול, לקראת הטורניר בו ישראל תארח את בית ב'. הנבחרת של ארז אדלשטיין הוגרלה לבית לא קל בכלל, עם גרמניה, איטליה, אוקראינה, גאורגיה, וליטא, בה בחרה ישראל כמדינה מארחת משנית ושיבוצה עם ישראל היה ידוע לפני ההגרלה. לאחר שלב הבתים, תעפילנה ארבע הראשונות לשמינית הגמר באיסטנבול, שתארח את כל המשחקים החל משמינית הגמר.

כזכור, מיד לאחר בחירתם של ראשי הכדורסל האירופיים בישראל כאחת מהמדינות המארחות את שלב הבתים של הטורניר היוקרתי, בפעם הראשונה בהיסטוריה, פנו באיגוד הכדורסל הישראלי בבקשה שלא לקיים את משחקי הכדורסל שיתקיימו בארץ במהלך השבת. באיגוד הכדורסל האירופי נענו לבקשתם של הישראלים, כך שכלל אוהדי הכדורסל בארץ יוכלו ליהנות מחוויה ייחודית, מבלי לפגוע בערך וקדושת השבת.

המשחקים יחלו ביום חמישי ה-31 לאוגוסט 2017, ויסתיימו בישראל בתאריך ה-6/9/17.

הנבחרת הראשונה שתפתח את שלב הבתים בישראל תהיה נבחרת איטליה שתשחק מול הנבחרת הישראלית המקומית, כשלאחר מכן ישחקו גם נבחרות ליטא, גרמניה, גיאורגיה ואוקראינה, נגד נבחרת ישראל.

"זוהי הגרלה קשה, למרות שאף פעם אין הגרלות קלות באליפות אירופה", אמר מאמן הנבחרת הלאומית ארז אדלשטיין. "הגרלה עם מעצמות כדורסל, הגרלה מאתגרת, לחובבי הכדורסל בישראל תהיה חוויה בקיץ הקרוב וכולנו מחכים לזה".

גם יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי התייחס להגרלה שזימנה נבחרות בקנה מידה עולמי כשאמר כי "זו הגרלה מאוד מעניינת, מגיעות אלינו נבחרות טובות מאוד ואנחנו מקווים שהן ימשכו איתן אוהדים ואוהדים מהארץ. הרבה ישראלים עלו מהמדינות האלה וזו יכולה להיות חגיגה בשבילם ובעיקר בשביל הכדורסל. כל הבתים מאוד מעניינים, אני בטוח שתהיה אליפות מאוד מעניינת ומהנה".

אחד משחקני הנבחרת המובילים, גל מקל אמר מיד לאחר ההגרלה כי אמנם זו הגרלה קשה מאוד אבל מול הקהל הבייתי ועם העידוד והדחיפה שלהם הכל יכול לקרות "כמו בקמפיינים האחרונים, נגיע עם הרגשה שהכל אפשרי - בטח כשאנחנו משחקים בבית, עם כל הקהל מאחורינו".

לוח המשחקים המלא של נבחרת ישראל:

31/8/2017 - ישראל - איטליה
2/9/2017 - ישראל - ליטא
3/9/2017 - ישראל - גרמניה
5/9/2017 - ישראל - גאורגיה
6/9/2017 - ישראל - אוקראינה

ההגרלה המלאה:

בית א': פולין, יוון, צרפת, פינלנד, איסלנד, סלובניה

בית ב': אוקראינה, ישראל, ליטא, גאורגיה, איטליה, גרמניה

בית ג': קרואטיה, צ'כיה, ספרד, מונטנגרו, רומניה, הונגריה

בית ד': בריטניה, רוסיה, סרביה, לטביה, טורקיה, בלגיה


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il