הפסד רביעי ברציפות לאלופה באירופה

ללא שון דאוסון, האלופה מכבי ראשון לציון הפסידה הערב בפעם הרביעית ברציפות במפעל ליגת האלופות של פיב"א. 72:80 ללה-מאן הצרפתית

נרי וייס , כ"א בחשון תשע"ז

דאוסון הערב. הפסד לראשון
דאוסון הערב. הפסד לראשון
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

אלופה בצרות. דווקא כשחשבה שהנה היא יוצאת שוב לדרך חדשה בניסיון לשמור על צלחת האליפות ההיסטורית בו זכתה בעונה שעברה. דווקא אחרי שניצחה את הפועל חולון המרשימה ועלתה על חשבונה למקום הרביעי בטבלת ליגת העל שבכדורסל, אחרי משחקה הערב (שלישי) במסגרת מפעל ליגת האלופות של פיב"א, האלופה מראשון לציון סופרת הפסד רביעי ברציפות במפעלה האירופי.

יספיק להם לשלב הבא? ימים יגידו.

האלופה מישראל התארחה אצל לה-מאן הצרפתית במסגרת המחזור השישי בליגת האלופות של פיב"א. כשהיא נמצאת במצב בעייתי מאוד במפעל האירופי, דווקא לאחר פתיחה טובה.

אחרי שני ניצחונות במחזורים הראשונים של המפעל האירופי, הגיעו רצף ההפסדים שעומדים אחרי הפסד נוסף הערב של הקבוצה מעיר היין על ארבעה, ונראה שמשהו חייב להשתנות בקבוצה הכתומה. הערב ללא שון דאוסון הפצוע, שכיכב במשחק מול חולון עם 21 נקודות, התקשו הישראליים עד לסיום המשחק.

אם אחרי 10 דקות ראשונות של משחק הראה לוח התוצאות יתרון קטן לזכות המארחים הצרפתים, בדמות 18:23, אבל דבר לא הכין את האוהדים לרבע השני.

עם ארבע נקודות רצופות החלו שחקניו של שיבק את הרבע השני היטב, אבל משלא מצאו פיתרון לרכז הצרפתים, האנלן, ירדו אלה להפסקת המחצית כשההפרש עמד על 8 לזכות המארחים הצרפתיים, 35:43.

גם ברבע השלישי נשמר היתרון של המארחים הצרפתיים, כשזה גדל רק במעט ואל הרבע האחרון והמכריע עלו השתיים כשהתוצאה עומדת על 51:60 ללה מאן.

הצרפתיים המשיכו לעשות ככל העולה על רוחם במהלך תחילת הרבע הרביעי והאחרון, כשלא הרבו להחטיא. עם החלטות לא נכונות וזריקות לא מדויקות של ריצ'רד ולוי, הניצחון נשאר בצרפת, 72:80.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il