פרקליטו של אולמרט יושעה לשנה

פרקליט המדינה הגיש קובלנה משמעתית נגד עו"ד נבות תל-צור, בגין עבירה של התנהגות שאינה הולמת את מקצוע עריכת הדין.

רעות הדר , כ"ב בחשון תשע"ז

עו"'ד נבות תל צור
עו"'ד נבות תל צור
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

פרקליט המדינה הגיש היום (רביעי) לבית הדין המשמעתי המחוזי של לשכת עורכי הדין בת"א קובלנה משמעתית נגד עו"ד נבות תל-צור, בגין עבירה של התנהגות שאינה הולמת את מקצוע עריכת הדין.

זאת, בשל התנהלותו של עו"ד תל-צור מול שולה זקן, ברקע של משפט הולילנד. במקביל הודיעו הצדדים לבית הדין כי הגיעו להסדר טיעון, לפיו עו"ד תל-צור יודה בעובדות הקובלנה המשמעתית ובעבירה של התנהגות שאינה הולמת, והצדדים יעתרו בהסכמה לגזור עליו 12 חודשי השעיה בפועל מעריכת דין וכן השעיה על-תנאי, לתקופה שיקבע בית הדין.

בקובלנה המשמעתית נאמר כי עו"ד תל-צור היה חברו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, הוא ייצגו בעבר בעניינים שונים, ייעץ לו ודאג לאינטרסים שלו גם בתיקים בהם לא ייצג אותו. שולה זקן, ששימשה כראש לשכתו של אולמרט, נהגה להיוועץ בתל-צור ולתת בו אמון, הגם שלא ייצג אותה.

בתקופת משפט הולילנד נגד אולמרט וזקן, נפגשה זקן ביוזמתה עם אולמרט כדי לשמוע את עמדתו על הסדר הטיעון שהוצע לה, והוא הציע לה להיפגש עם תל-צור.

תל-צור אכן נפגש עם זקן לבקשתה, בבית אמה, וזאת ללא ידיעתם של עורכי דינה. בפגישה דן תל-צור עם זקן וייעץ לה בקשר להסדר הטיעון. הוא המליץ לה שלא לחתום עליו, מתוך כוונה לסייע לאינטרס של אולמרט חברו, וזאת על אף שבין זקן לאולמרט היה ניגוד אינטרסים באותו עניין.

בהמשך לפגישה, הציע תל-צור לזקן, בשמו של אולמרט, שאולמרט יפעל לכך שמקורבים אליו ישלמו לזקן שכר עבודה מוגדל וכן יעניקו לה סיוע כספי למימון סניגור פרטי, במידה שלא תמשיך להיות מיוצגת על ידי סניגוריה.

הקובלנה הוגשה בידי פרקליט המדינה, בהיותו אחד מארבעת הגופים שחוק לשכת עורכי הדין העניק להם סמכות (מקבילה) להגיש קובלנה בשל עבירת משמעת. במקביל, הוחלט כי התיק הפלילי נגד עו"ד תל-צור ייגנז.