דרך חדשה: ניצחון 4 ברציפות לנהריה

אחרי פתיחת עונה נוראית בכל המסגרות, עירוני נהריה מתחילה לחזור לתלם. ניצחון הערב על באקן ברס הדנית בתוצאה 90:71 יוציא לדרך חדשה?

נרי וייס , כ"ב בחשון תשע"ז

חוגגים בדנמרק
חוגגים בדנמרק
עודד קרני, מנהלת הליגה

עירוני נהריה כבר במקום החמישי בבית האירופי שלה בו היא משחקת במסגרת ליגת האלופות של פיב"א. המקום החמישי עבור נהריה אינו דבר של מה בכך, כשזו פתחה את העונה האירופית ובכלל בצורה קטסטרופלית מבחינתה.

רצף הפסדים וסף שבירה נמוך הביא את הצפוניים לנקודת רתיחה, כשרגע לפני זעזוע רציני בקבוצה, החלו אלה לצבור ניצחונות ואחרי ניצחון נוסף הערב (רביעי), הפעם במפעל האירופי, נהריה כבר עם ארבעה ניצחונות רצופים בכל המסגרות.

שתי הקבוצות שנפגשו הערב בדנמרק, זו המקומית וזו הישראלית פתחו את העונה בצורה זהה כששתיהן פתחו אותה בצורה רעה מאוד לפחות בזירה האירופית, עם ארבעה הפסדים רצופים לכל אחת מהן, כשניצחונות הבכורה של שתיהן הגיעו במחזור האחרון.

נהריה גברה על דומז'אלה הסלובנית בתוצאה 61:76, ואילו הדנים ניצחו את פרנקפורט הגרמנית בתוצאה 65:71. הערב, דווקא בדנמרק, היה המשחק חד צדדי כשנהריה שלטה בו לכל אורך הדרך וללא עוררין.

הרבע הראשון הסתיים אמנם בשיוויון 21:21, אך היה זה לאחר ריצה של שתי הקבוצות, כשנהריה עשתה זאת ראשונה עם ריצת 0:10, בעוד הדנים ענו עם ריצה משלהם שעמדה על 9:0, ולאחר עשר דקות ראשונות של משחק הערב הראה לוח התוצאות שיוויון 21:21.

ברבע השני פתחו שחקני נהריה פער קטן עם מהלכי התקפה יעילים ויפים שהעלו את הפער ל-8 נקודות, 21:29, כשמעל כולם היה זה יינסי גייטס המצויין שלא הרבה להחטיא.

הפער שהלך ותפח והגיע ל-11 ירד לקראת הירידה למחצית ועמד על 7 בלבד לזכות נהריה, 42:35.

אל המחצית השניה עלו שחקני נהריה כמו שירדו מזו הראשונה כשפתחו בריצת 0:7. משחק התקפה רע של המקומיים הדנים שלא קלעו ולו נקודה אחת בשלוש וחצי הדקות הראשונות של הרבע השלישי, איפשר לקבוצה מישראל לעלות ליתרון מבטיח כשזה הגיע כבר ל-17 נקודות, עם 42:59.

אל הרבע האחרון ירדה נהריה כשהיא מובילה ב-20 נקודות, מה שייתר למעשה את הרבע האחרון, ובסיום, ניצחון גדול ומרשים של נהריה שמשאירה לעצמה סיכוי לא מבוטל כלל להעפיל לשלב הבא במפעל האירופי. 90:71.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il