הגישה של טראמפ - תיגזר מהנועזות שלנו

קרולין גליק, עורכת בכירה בג'רוזלם פוסט מעריכה שיהיה שינוי משמעותי ביחס הממשל החדש לישראל. "זו הזדמנות שלא היתה מאז 67'".

אלירן אהרון , כ"ב בחשון תשע"ז | עודכן: 22:44

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

קרולין גליק, עורכת בכירה בג'רוזלם פוסט מעריכה בראיון לערוץ 7 בכנס הדיפלומטים שיזם העיתון, כי ממשלו החדש של דונלד טראמפ יפעל בצורה טובה הרבה יותר מממשל אובמה - מול ישראל.

"אני חושבת שטראמפ מוכן לעמוד במילה שלו בכל הקשור לישראל - אך המחסום העיקרי הוא התגובה שלנו. האם אנחנו נהיה מספיק נועזים לצאת לדרך חדשה אחרי מערכת יחסים עם הממשל הקודם, או שמא נפחד מהלא נודע ונעדיף את פיתרון שתי המדינות שמדרדר אותנו. אני מקווה שנוכל לתפוס את ההזדמנות הזו בשתי ידיים. זו הזדמנות שלא קיתה מאז 67'".

האם נתניהו ינצל את המצב כדי לבנות בגושי ההתישבות?

"יכול להיות. הנשיא הנבחר אמר שהוא לא רואה בבניה היהודית מכשול לשלום - ונתניהו יכול לפעול לפי ההבנה הזו. הכי חשוב, גם בכל מה שקשור לעמונה ולרבצ"ר החדש, שאולי הגיע הזמן לשנות את הכוחניות והשתלטנות של מערכת המשפט שמנסה להשתלט על הדמוקרטיה בישראל".

שמונה השנים האחרונות לא היו קלות לישראל.

"עכשיו זה יהיה אחרת. לא יהיו ניסיונות אמריקניים לפגוע בנו, שזה מה שבעצם סבלנו ממנו לאורך 8 שנים. אובמה פעל כדי לפגוע בנו - ומרגע שזה יעצר אנחנו נהיה בפלנטה אחרת".

גליק מעריכה שהממשלה צריכה לקחת כהנחת עבודה שהנשיא אובמה ינקוט בצעד כלשהו נגד ישראל ברגע האחרון. "יש סבירות מאוד גבוהה שהוא יפעל נגדנו במועצת הביטחון", היא אומרת.

גליק היא כלת פרס "עט הזהב" לעיתונות לשנת 2003, מטעם ארגון האמריקאים והקנדים בישראל, וכלת הפרס לעיתונות ע"ש בן הכט לשנת 2005, מטעם ארגון ציוני אמריקה.

בשנת 2005 זכתה גליק בפרס הישראלי לביקורת התקשורת ע"ש אברמוביץ' של "האגודה לזכות הציבור לדעת" "בזכות חתירתה להשגת תקשורת מקצועית והוגנת ובזכות ביקורתה הנוקבת את מערכות התקשורת הגדולות במדינה"

קרולין גליק
צילום: אלירן אהרון