ינסו לשרוף את ארץ ישראל בכל הזדמנות

יו"ר ועדת החוקה קורא להחמיר עם המציתים, "היום יותר מפעם ברור שאין לנו עם מי לדבר על שלום".

בני טוקר , כ"ד בחשון תשע"ז

ניסן סלומינסקי
ניסן סלומינסקי
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) אומר לערוץ 7 שיש להתמודד בעוצמה וביד קשה מול מציתי השריפות ברחבי הארץ.

״המחבלים מצאו שיטה שתצליח בלי שהם יתפסו, במקום לבוא עם סכין מדליקים מדורה ולזה התחבר מזג האויר שמלבה כל דבר קטן. צריכים לוודא שלא יהיו הצתות ולהחמיר מאוד עם המציתים. להתפרס ולוודא שאותם אנשי הטרור יתפסו ושלא יעשו את זה יותר כי ברגע שזה מצליח להם זו רוח גבית לטרור.

״הנה הם מצאו דרך לפגוע בארץ ישראל ובעם ישראל. וכאן צריכה להיכנס המערכת של השב"כ לאתר מראש את כל אותם מציתים ומי שיש לו תכניות כאלה. אנחנו צריכים לדעת שאין לנו על מי לסמוך והם בכל הזדמנות שרק תהיה להם הם ינסו לשרוף את ארץ ישראל ולשרוף את עם ישראל אם הם יוכלו, לנו אין עם מי לדבר לא על שלום ולא על שום דבר", מדגיש סלומינסקי.

לדבריו ברמה האמונית עם ישראל צריך לכבות גם את להבות השנאה, "התפללנו שירד גשם ובנתיים מקבלים רוחות, אולי זה עונש שהקב"ה רומז לנו על כל מיני דברים ויש לו על מה לרמוז, יש מספיק דברים בתוכנו שצריכים לעשות סדר, גם בתוך החברה הישראלית שיש אש ולהבות ורוחות סערה על כל דבר הכי קטן הכול מתפוצץ. צריכים להגיע לאהבת חינם, לרעות, לעזור אחד לשני ולתת לשני ולא כל הזמן להתקוטט. מי יודע אם זה לא רמזים למרות שזה לא עניננו".

יו"ר ועדת החוקה מקדם בימים אלה את חוק ההסדרה. לדבריו העברת החוק במליאה תלויה בסופו של דבר במפלגת כולנו, "השמאל במשך שנים ניסה לקבוע את המדיניות לגבי היישובים ביו"ש בדרך דמוקרטית ללא הצלחה.

״עם ישראל אומר פעם אחר פעם ׳לא׳ ומצביע למפלגות הימין. ואז השמאל בחר בדרך לא דמוקרטית ופנה לבית המשפט ומוצא מקומיים שחמישים שנה לא חשבו שהם הבעלים על הקרקע ומשכנע אותם שיטענו טענת בעלות, הם הצליחו פעם אחת והחליטו להמשיך עם זה. הם הלכו על עמונה, נתיב האבות, עפרה, זו שיטתיות ולא יכול להיות שבנושאים של התיישבות שזה עניין מדיני פוליטי בית המשפט ידון בזה״.

כאן, מדגיש ח״כ סלומינסקי, הכנסת צריכה להתערב. ״המחוקק צריך לקחת אחריות על זה ולא בית המשפט יקבע על גורלם של 450 אלף תושבים שצריכים לחיות בשקט ובביטחון בלי שכל רגע ידפקו להם בדלת שהם צריכים להתפנות. יש חוק והחוק מסדיר את נושא ההתיישבות וברגע שהכנסת תחוקק את החוק בית המשפט ילך לפי החוק.

״אנחנו עובדים ברצף מהרגע שהקמתי את הוועדה המשותפת מיום שלישי בתשע בבוקר עד אתמול ונמשיך בעזרת ה' בשבוע הבא, אני מקווה שבשני או בשלישי נוכל כבר להצביע על ההכנה לקריאה ראשונה ואז נצטרך לוודא שבמליאה יהיה לנו רוב ושמפלגת כולנו תלך איתנו גם על בסיס הסעיף של עמונה וכך נוכל להתקדם ולהעביר את החוק".