בעקבות השריפה בחיפה: משחקים בוטלו

שחקנים פונו מבתיהם, הקבוצות מתאמנות מחוץ לעיר ואולמות הכדורסל שבעיר הפכו למרכזי קליטה. חיפה תחת אש, גם הספורט

נרי וייס , כ"ג בחשון תשע"ז

שריפה בשכונת רוממה בחיפה
שריפה בשכונת רוממה בחיפה
צילום: דוברות הכיבוי - מחוז חוף

הלהבות האדירות לא נרגעות בחיפה, כשאל המוני מפוני העיר הצטרפו גם שחקני קבוצות הכדורגל והכדורסל של העיר.

אם בשעות הבוקר עוד נראה היה כי הקבוצות לא ייפגעו יתר על המידה מההצתות המכוונות, כשקבוצת הכדורגל של מכבי חיפה התאמנה כרגיל במגרש האימונים שלה בכפר גלים, על אף העשן הכבד שהיה באוויר והלהבות שהתקרבו אליהם.

באותה שעה פרצה שריפה בסמוך לאצטדיון הכדורגל של שתי קבוצות העיר, מכבי והפועל חיפה, כמו גם מוקד שריפה נוסף בסמוך לאולם הכדורסל שבשכונת רוממה, אולמה של קבוצת הכדורסל של מכבי חיפה.

שחקניה הזרים של מועדון הכדורסל הבכיר של העיר, אלכס פרס וטוני מיטשל, פונו מבתיהם בשל השריפה שמשתוללת באזור העיר, והועברו למקום בטוח כבר בשעות הצהריים המוקדמות, כמו גם עובדי האולם של הקבוצה שפונו ממקום עבודתם בשל החמרה במצב השריפה.

בינתיים הודיעו באיגוד הכדורסל כי הם אינם מוכנים לקחת סיכונים והורו על דחיית כלל משחקי הקבוצות מאיזור חיפה, משחקי הבית והחוץ, עד מוצאי שבת, כולל. יש לציין כי קבוצת הכדורסל הבכירה של העיר אמורה לשחק מול הפועל ירושלים ביום ראשון הקרוב, ומשחקן עדיין תקף, על אף אימון הקבוצה החיפאית שבוטל בשל השריפה.

באיגוד הכדורסל גם נענו במקביל לבקשת עיריית חיפה וכוחות הביטחון ואישרו את הפיכת אולמות הכדורסל בעיר למרכזי קליטה למשך 96 השעות הקרובות.

השריפות שרק הלכו והתגברו הביאו את שתי הקבוצות הבכירות של העיר, זו מענף הכדורגל וזו מהכדורסל, לעזוב את העיר על כלל שחקניה ולהתאמן במקום אחר. בעוד שבקבוצת הכדורגל נעזרו בשחקן העבר של המועדון ומי שעומד בראש קבוצת הכדורגל של ראשון לציון, אייל ברקוביץ', כשזה פינה להם את מגרש האימונים של הקבוצה שלו. במועדון הכדורסל העבירו את השחקנים הזרים לבית מלון בתל אביב ואימוני הקבוצה במהלך סוף השבוע ייערכו במרכז או באשדוד.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il