ארדן: להרוס למציתים את הבתים

"אני בדרכי לחלמיש נווה צוף לראות את מימדי פיגוע ההצתה. מזעזע לחשוב על חיות האדם שרצו לשרוף יישוב על תושביו וילדיו", אמר השר.

חזקי ברוך , כ"ה בחשון תשע"ז

השר ארדן והמפכ"ל אלשיך
השר ארדן והמפכ"ל אלשיך
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

השר גלעד ארדן התארח הערב (מוצאי שבת) בחדשות סוף השבוע בערוץ 2 והתייחס לגל השריפות וההצתות.

"חוץ מהאירוע של חלמיש שהתפתח בלילה, רשות הכיבוי וההצלה נמצאים בשליטה על כל מוקדי האש. היכולות שנצברו - הכוחות הבינ"ל שהגיעו לכאן - יאפשרו לנו להתמודד עם כל האירועים", הבהיר ארדן.

"המערכה הזו לא הסתיימה, עד יום שלישי יכולים לקרות הרבה דברים, בטח כשיש גם הצתות בזדון, ולכן רשות הכיבוי פנתה למערכת החינוך ומבקשת מכלל בתי הספר להמנע מטיולים בחורש עד סוף השבוע".

על החשודים בהצתות אמר השר, "רוב העצורים הם תושבי יהודה ושומרון, חלק קטן מהם ערבים ישראלים. רוב העצורים נקשרו בצורה כזו או אחרת. נעצרו 35 סה"כ, מהם 23 עדיין עצורים, חלקם על הסתה ברשת שהיא חלק עיקרי בעניין. הטרור שאנחנו מתמודדים איתו כעת הוא מסוג חדש, כפי שחווינו בירושלים: ההשראה ברשת, ההסתה שגרמה בעבר לצאת לדקור עכשיו גורמת לאנשים לצאת ולנצל את מזג האוויר ולנסות לשרוף מקומות שלמים עם אנשים".

ארדן קרא להגביר את האכיפה והענישה: "יש לנו כלים שכבר הוכחו, כמו הריסת בתים - אם ניתן להרוס בית של מחבל שירה או דקר, צריך גם להרוס בית של מצית שעשה זאת על בסיס לאומני, אין הבדל".

ארדן עושה דרכו לישוב נווה צוף בבנימין, "אני בדרכי לחלמיש נווה צוף לראות את מימדי פיגוע ההצתה שבוצע שם אתמול בלילה. מזעזע לחשוב על חיות האדם שרצו לשרוף יישוב על תושביו וילדיו", צייץ בטוויטר.