ארדן בנווה צוף:
חיות אדם רצו לשרוף יישוב על יושביו

"קשה לתאר את ממדי ההרס והחורבן. קשה לנשום כאן. מזעזע...איזו שנאה לעם היהודי ומדינת ישראל", אמר השר ארדן בנווה צוף.

חזקי ברוך , כ"ה בחשון תשע"ז

ארדן בנווה צוף
ארדן בנווה צוף
צילום: ערוץ 7

השר גלעד ארדן בנווה צוף

השר לביטחון פנים גלעד ארדן ביקר הערב (מוצאי שבת) בישוב נווה צוף בבנימין בעקבות פיגוע ההצתה שגרם לנזק גדול בישוב.

"ברור שצריך לפעול הכי מהר כדי לסייע לאנשים שאיבדו את בתיהם ודיברתי על כך עם שר האוצר", אמר ארדן, "צריך להבין כי זהו עידן חדש של טרור מנצל הזדמנויות". השר שיבח את פעילותם של לוחמי האש ואמר כי ישראל תסיק מסקנות מגל השריפות שהשתולל ברחבי ישראל בימים האחרונים.

"קשה לתאר את ממדי ההרס והחורבן. קשה לנשום כאן. מזעזע לחשוב על אותם חיות אדם שרצו לשרוף יישוב על יושביו. איזו שנאה לעם היהודי ומדינת ישראל. זה טרור הצתות שמבוסס על שנאה והסתה ואין הבדל בין דקירות ודריסות לטרור הזה", אמר ארדן.

"התושבים כאן מופלאים. נחזק את אחיזתנו, אני מזדהה עם הכאב. זהו מצב קשה של אבדן בתים וזיכרונות. נמשיך להיות כאן לעולם בעזרת השם".

אבי רואה, יו"ר מועצה אזורית מטה בנימין, אמר "יש פה רוח חזקה ואיתנה - מלחמה משותפת על הבית. אנחנו כאן וכולנו עומדים לרשות התושבים. נפעל לחיזוק המערכות כדי שיוכלו לתת מענה".

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) שביקר במקום עם בכיר ההתיישבות, זאב (זמביש) אמר, "אנחנו בנווה צוף באזור שנפגע קשות - המשפחות לא יכולות לחזור ליישוב הערב .יש פה אירוע פח"ע מהקשים שהכרנו וידענו וברוך השם בלי נפגעים בנפש"

"אני קורא לראש הממשלה להכיר בכל השרפות ובכל הארץ כפעילות פח"ע כדי לקבל מיד פיצוי ממס רכוש. אין שום ביטחון שגל השריפות מאחורינו, יש מוטיבציה גדולה מצד הטרוריסטים. אחרי שיגמר הסיפור הזה לראות איך מתארגנים באופן לאומי לעניין כיבוי אש אבל בעיקר למניעת הטרור והניסיון לרצוח אזרחי ישראל על ידי אש. אני מתחייב באופן אישי שכל משפחה שנפגעה תסודר ותחזור לביתה. תפנו אליי ללשכה אני לרשותכם".

18 בתים נשרפו כליל ועוד 25 ניזוקו מהאש בשריפה הקשה שפרצה ביישוב חלמיש נווה צוף. 350 המשפחות המתגוררות ביישוב פונו לעטרת, בית אריה ועופרים. בשריפה נפגעו ארבעה בני אדם, בהם שני כבאים שהועברו לקבלת טיפול בבית החולים.

השר אורי אריאל וזמביש מסיירים בחלמיש

נווה צוף: החילוץ היה מהירטוען....