הדור החדש של המוזיקה היהודית

​​​​​​​היורשים של כוכבי המוזיקה היהודית המתחדשת, איך מרעננים נושא טקסטואלי לעוס וגם - הפתעה לאלו שלא התרכזו בקריאה השבת.

עוזיאל סבתו , כ"ו בחשון תשע"ז

ילד מנגן בפסנתר. אילוסטרציה
ילד מנגן בפסנתר. אילוסטרציה
Office XP

בואו נאהב | אופיר חיים | קליפ וחדשיר

דור הולך ודור בא, והמוזיקה שלנו רק מרוויחה.

אז אמנם הדור המוזיקלי המכהן לא הולך לשום מקום, והאמנים שפרחו בשנתיים האחרונות – ישי ריבו, חנן בן ארי וקצת אחורה – אביתר בנאי, שולי רנד ודומיהם עדיין בשיא תפארתם וקריירתם, אבל הנה כבר בא דור חדש אשר ידע את יוסף, דבק בו ולעתים חיקה אותו בתקווה לחקות גם את הצלחתו, או לפחות המשיך על פי הקווים המנחים שלו.

נתחיל עם אופיר חיים, מטען אנרגטי שמתפוצץ שוב ושוב על המסך – נוכחות בימתית מרשימה, משחק קולי יוצא מן הכלל, קצת בוסריות מוזיקלית (כך לפחות התרשמתי מההופעות החיות בתוכנית 'הכוכב הבא', בעיקר ב"ישיבה על הביט"), סטיילינג מרתק ואווירה משגעת ומעל הכל – גרוב, גרוב ועוד גרוב.

אי אפשר שלא להתייחס לסגנון המשוכפל בדיוק מוגזם של חנן בן ארי – כוכב השנה, ואף אחד לא מנסה להסתיר את זה - הן אופיר שמעיד שהוא רואה בחנן מנטור ואף הופיע עם שירו 'איזון' בתכנית 'הכוכב הבא', והן חנן עצמו שפרגן בפוסט ארוך לחדשיר 'בואו נאהב', בעמוד הפייסבוק שלו.

האם הגל של חנן יביא עמו שיטפון מוזיקלי-יהודי-גרובי בשנים הקרובות?

הנה הראשון שרכב עליו:

קרוסלה | עקיבא תורג'מן | קליפ וחדשיר

ולאמן החדש הבא: 'עקיבא' – עקיבא תורג'מן. לבו במגזרנו, והוא עצמו בלב תל אביב.

הקשר לדודו טסה מדגדג ישי ריבו, הסגנון המוזיקלי מהרהר באביתר בנאי, וכל הסימנים מעידים: עקיבא בדרך לשלטון. הלבוש, המילים והעדינות מכינים אותו למלוכה במגזר וב'גולה' והמצרכים במינון הנכון לעוגת הפלייליסט הישראלי, מה שאוטומטית הופך אותו לחביב הקהל הדתי לאומי.

אחרי 'עוד נשאר' המדהים, 'קרוסלה' עוסק בנושא שלעסו אותו טקסטואלית רבים – השגרה. ובכל זאת, משהו מתחדש במסרים הישנים ובסגנונות המוכרים. בליל של הטוב שבכל האמנים האהובים שלנו, כותרת אחת מכל הטקסטים העוצמתיים, מנגינה שלמה שנרקמת מכל התווים היפים.

אז יאללה, מתי האלבום?

עקיבא גיריתנו:

יצחק ורבקה | ישי ריבו | שיר

ונחזור אל המוכר והאהוב – ישי ריבו.

אם הקורא לא הכין את הפרשה והייתם עסוקים בלהעיר על דקדוקי הפסוקים, אם הסיפורים בעלונים עניינו אתכם יותר מדי או אם השלמתם שעות שינה – הפסדתם את אחד הסיפורים המרגשים והנוגעים בתורה.

אז הבאתי לכם את הסיפור בחרוזים, בנעימה מפי מספר הסיפורים המתוק ביותר שתוכלו לבקש.

תבוא כל פרשה י'ישי: