בנט בנווה צוף: אנחנו ננצח

שר החינוך בנט ביקר בישוב נווה צוף שנפגע בשריפת ענק בליל שבת. "על כל בית פה נקים בתים רבים יותר. זו התשובה לטרור הלאומני".

יוני קמפינסקי, נווה צוף , כ"ו בחשון תשע"ז

בנט בנווה צוף
בנט בנווה צוף
צילום: ערוץ 7

בנט בנווה צוף: אנחנו ננצח

יו"ר הבית היהודי שר החינוך נפתלי בנט הגיע הבוקר (א) ליישוב נווה צוף - חלמיש שנפגש קשות באירועי השריפה בסוף השבוע.

השר נפגש עם אנשי המועצה, סייר באזורי השריפה ונפגש עם המשפחות שבתיהם נפגעו. בין הבתים שנפגעו - ביתה של ניצולת שואה וביתו של קצין חינוך ראשי המיועד.

בהמשך הסיור השר שוחח עם אנשי הביטחון בחפ"ק היישובי - שם עודכן על היקפי הנזקים ומצב האש בשטח.

בתום הביקור ביישוב אמר השר, "אנו נטפל באירוע כמו שמטפלים באירוע טרור. על כל בית שנפגע פה נקים בתים רבים יותר. זו התשובה לטרור הלאומני. אנחנו ננצח. רואים פה גל טרור לאומני שנועד על ידי מחבלי אש לשרוף יישוב בישראל".

אמש ביקר בנווה צוף השר לביטחון פנים גלעד ארדן, אשר אמר, "ברור שצריך לפעול הכי מהר כדי לסייע לאנשים שאיבדו את בתיהם ודיברתי על כך עם שר האוצר".

לדבריו, "צריך להבין כי זהו עידן חדש של טרור מנצל הזדמנויות". השר שיבח את פעילותם של לוחמי האש ואמר כי ישראל תסיק מסקנות מגל השריפות שהשתולל ברחבי ישראל בימים האחרונים.

"קשה לתאר את ממדי ההרס והחורבן. קשה לנשום כאן. מזעזע לחשוב על אותם חיות אדם שרצו לשרוף יישוב על יושביו. איזו שנאה לעם היהודי ומדינת ישראל. זה טרור הצתות שמבוסס על שנאה והסתה ואין הבדל בין דקירות ודריסות לטרור הזה", הוסיף ארדן. "התושבים כאן מופלאים. נחזק את אחיזתנו, אני מזדהה עם הכאב. זהו מצב קשה של אבדן בתים וזיכרונות. נמשיך להיות כאן לעולם בעזרת השם".טוען....טוען....

השר גלעד ארדן בנווה צוף