גליק: מצוקה שזועקת לשמיים

ח"כ גליק לא מרפה. בנאום נוסף על כאבם של האבות הגרושים, הוא אומר: "לא ידעתי עד כמה מדובר בבעיה מקיפה. זו מצוקה שזועקת לשמיים".

גיל רונן , כ"ח בחשון תשע"ז

ח"כ יהודה גליק
ח"כ יהודה גליק
צילום: פלאש 90

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) עלה אמש לבמת הכנסת בפעם השנייה בתוך כשבוע, בכדי להעלות את עניין מצוקתם של האבות הגרושים. בנאום למליאה סיפר כי מאז נאומו הקודם הוא מוצף בפניות של אבות גרושים:

"בשבוע שעבר עליתי לדבר על מצוקה שנחשפתי אליה, של אבות גרושים ומידת ההתאבדויות בקרבם", אמר. "נחשפתי אליה לצערי במשפחתי לפני כמה חודשים ונחשפתי אליה בתקשורת בשבוע שעבר, אבל לא ידעתי עד כמה מדובר בבעיה מקיפה".

"מאז אותו נאום", סיפר, "אין שעה שאני לא מוצף בפניות של עוד ועוד אבות גרושים. אומרים לי – 'אני הבא בתור שהולך להתאבד, הצילו אותי'. זעקה גדולה".

גליק הבהיר שאין לו דבר נגד הארגונים שעושים "עבודת קודש" למען נשים גרושות, אך קרא לגלות חמלה גם כלפי האבות הגרושים, ואף ציין בדבריו את שר הרווחה, שנכנס למליאה בזמן שדיבר.

"מצוקת הגרושים – שמרגישים שהם נמצאים במבוי סתום, בין אם מדובר במצב הילדים, בין אם במצוקה כלכלית... ובתי המשפט ועורכי הדין כולם פה מתפרנסים מהדבר הזה – המצוקה שלהם זועקת לשמיים", קבע ברגש. "אני קורא לכולם, בואו נתעורר, בואו ניתן להם את החיבוק – גרוש זו מצוקה שזועקת לשמיים ולצערנו מביאה לידי התאבדויות. פיקוח נפש".

בשבוע שעבר הגיש גליק הצעה לקיים דיון דחוף במצוקת האבות הגרושים בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות, אך אף ח"כ לא הצטרף לקריאה ולכן היא לא אושרה בנשיאות הכנסת.