יתכנו הפרעות באספקת החשמל

חברת החשמל מתריעה: בעקבות נזקי השריפות עם הגשם הראשון - יתכנו הפרעות באספקת החשמל בשבוע הקרוב.

רעות הדר , כ"ח בחשון תשע"ז

עובדי חברת החשמל
עובדי חברת החשמל
צילום: יוסי וייס

חברת החשמל נערכת למזג האוויר הסוער הצפוי החל ממחר (רביעי) למשך סוף השבוע ומתריעה כי תקופת היובש החריגה יחד עם האבק והפיח אשר הצטברו על רשת הולכת החשמל בעקבות גל השריפות, בשילוב הגשם הראשון, עלולים לגרום להפרעות באספקת החשמל.

עם רדת הגשם הראשון, השילוב של המים עם האבק והפיח שהצטברו על רשתות החשמל עלולים לגרום לתקלות בקווים על אף עבודות התחזוקה הרבות שביצעה החברה כהכנה לחורף שכללו שטיפות קווים, גיזום עצים ופיתוח הרשת.

חברת החשמל ערוכה באופן מלא לקראת החורף, כלל צוותי עבודה לתיקונים וציוד כבד הכולל במות הרמה ומנופים ליציאה מידית לשטח. נציין כי לאחרונה התבצע תיאום והידוק הקשר עם רשויות מקומיות, גורמי החירום וגורמים ממשלתיים נוספים. בנוסף, חברת החשמל מתגברת בימים אלו את מוקדי השירות 103.

חברת חשמל מבקשת להדגיש כי על אף ההיערכות המקדימה הנרחבת, הרוחות העזות הצפויות עלולות לגרום לקריסת עצים, פגיעת ענפים וחפצים שונים ברשתות החשמל ולגרימת נזק שיגרום להפסקות באספקת החשמל.

בחברה מבקשים מהציבור להיות סבלניים וערניים ולדווח מידית על חוטי חשמל קרועים או נזקים אחרים לרשת החשמל. במקרה של פגיעות ברשת החשמל, קריעת חוטים או כל מפגע אחר, הציבור יכול לפנות לחברה דרך מרכזי השירות 103, יישומון חברת החשמל, דף הפיסבוק ואתר האינטרנט של החברה.