מועצת התלמידים מאיימת בשביתה

מועצת התלמידים הודיעה כי תשבית את שעות הלימודים הראשונות מחר בבתי הספר התיכונים. זאת כמחאה על ביטול הפעילויות מחוץ לבתי הספר.

אורלי הררי , כ"ט בחשון תשע"ז

כיתה. ארכיון
כיתה. ארכיון
צילום: Thinkstock

מועצת התלמידים והנוער הארצית הודיעה הבוקר (רביעי) כי הלימודים בבתי הספר התיכוניים יחלו מחר בשעה 10:00 בבוקר. זאת בעקבות עיצומי ארגון המורים המבטלים את הפעילויות החוץ בית ספריות בכל התיכונים ברחבי הארץ.

המועצה קיימה מספר מפגשים עם ארגון המורים והודיעה כי היא תומכת במאבקם הצודק של המורים כל עוד לא יתנהל על גבי התלמידים. "במהלך התקופה האחרונה פעלה המועצה מסביב לשעון על מנת לסייע ולהגיע לפשרה בין ארגון המורים למשרד החינוך. לצערנו הרב, למרות שהנושא עדיין נידון בבית דין לענייני עבודה, ארגון המורים מרחיב בשטח את העיצומים וסותר את המסרים אותם אמר לנציגי המועצה", נכתב בהודעת המועצה.

יו"ר מועצת התלמידים, חנן יזדי, אמר "מצער לגלות שגם השנה, מאבקיהם של המורים ממש לא מנוהלים באמצעות שיח שמבוסס על חתירה לפתרון משותף של כל המעורבים, אלא מנוהלים באמצעות עיצומים הזויים שמבטלים את הפעילויות החוץ בית ספריות ללא קשר לסיבת העיצומים. סיורים לימודיים, ימי שדה, טיולים שנתיים ועוד מגוון פעילויות חוץ בית ספריות פשוט מבוטלות בזו אחר זו".

"החינוך הערכי במדינת ישראל נמצא בסכנה ממשית, אחד העורקים הראשיים שלו סתום בעקבות מאבקם של המורים. אנחנו התלמידים לא נשתוק לאור הסכנה הזו וביום חמישי הקרוב נביע את מחאתנו דרך השבתת הלימודים עד השעה 10:00, לא ניתן לפגיעה להימשך. אנחנו לא מתכוונים לוותר, המועצה תמשיך לנקוט בצעדים משמעותיים מיום חמישי הקרוב ועד אשר יימצא פתרון", הוסיף יזדי.