העדות של השומר הגוי על הצדיק משטפנשט

אלפי יהודים עולים מדי שנה ליאס שברומניה להשתטח על קברו של הצדיק הראשון משטפנשט. הנה כל הפרטים לנסיעה הקרובה. בואו לראות ישועות

תוכן שיווקי , א' בכסלו תשע"ז

נסיעה לצדיק
נסיעה לצדיק
צילום: יח"צ

הצדיק הראשון משטפנשט, בנו הרביעי של הסבא קדישא רבי ישראל מרוז'ין, ידוע בקרב קהילות רבות כפועל ישועות. רבים נוהגים לעלות ולהשתטח על קברו ברומניה.

עדות שהתפרסמה זה עתה מספרת על השומר הלא יהודי של בית העלמין ברומניה שאמר: "כל פעם באים לצִ'יטִימִיר (בית העלמין) לקבר של מַאְהלְיוּ רַאבִּין (הרבי הזקן) מדליקים לוּמַנִיאַרַה (נר) ויושבים ומתפללים. וכשנגמר ה לוּמַנִיאַרַה נגמר הפְּרוֹבְּלֶמַה!

זו אינה האמרה המפתיעה הנשמעת מתושביה הלא יהודים של העיירה. בהזמנות אחרת אמרו שם התושבים "Întotdeauna când avem o problemă, vom plânge pentru cei neprihăniți nu ne dezamăgește". ובתרגום חופשי: "תמיד כשיש לנו בעיה, אנחנו באים לבכות אצל הצדיק שאף פעם לא מאכזב אותנו".

בשנים האחרונות חוזרים המוני יהודים לנהור אל קברו של הצדיק ויום י"ד בכסליו מצוין כטיסה השנתית לרומניה.

חונכים את האוהל החדש

השנה ביום שלישי י"ג בכסליו תצא טיסה מאורגנת ליאס שברומניה. היום הראשון יתאפיין בארגון וקבלת חדרים בכפר הנופש בוצ'ום וארוחת ערב בשרית שתוגש בליווי תזמורת כהילולה לצדיק.

נסיעה לצדיק
צילום: יח"צ

ביום רביעי תתקיים חנוכת האוהל החדש, תפילת רבים והנחת אבן הפינה להכנסת אורחים ומקווה "דיאס" המקומי. המשך היום יוקדש לסיור בבית העלמין בו קבורים כ"ו נרצחי רכבות המוות, נסיעה לעיירה "חרלאו", ביקור בבית הכנסת העתיק ותפילה על קברו של הצדיק. בערב, יהנו המשתתפים מזמן קניות עם אפשרות לספא מקומי.

ביום חמישי יתפללו המשתתפים בבית המדרש של הבעל שם טוב, יבקרו בעיר הישועות - שטפנשט, יפקדו את קברו של "בעל הידית" ויהנו מארוחת ערב בשרית וקומזיץ ליל שישי עם להקת צוענים.

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן