מחאה בחיפה: האוניברסיטה - חממת טרור

תחת הכותרת 'אוניברסיטת חיפה - חממה לטרור' הציבו סטודנטים מתא 'ישראל ביתנו' דוכן מחאה בקריאה לחדול מפעילות מעודדת טרור בקמפוס.

שמעון כהן , כ"ט בחשון תשע"ז

דוכן ההחתמה
דוכן ההחתמה
תא 'ישראל ביתנו' באוניברסיטת חיפה

בקמפוס אוניברסיטת חיפה הציבו היום (רביעי) סטודנטים חברי תא 'ישראל ביתנו' דוכן החתמה במחאה על כך שהאוניבסיטה מאפשרת קיומה של פעילות המהווה לדבריהם עידוד לטרור.

הדוכן שהציבו המוחים הוצב תחת הכותרת 'אוניברסיטת חיפה = חממה לטרור'.

יו"ר תא 'ישראל ביתנו' באוניברסיטת חיפה, גרי קורן, מסכם את אירועי היום ומספר: "הגענו לאוניברסיטה שלנו על מנת למחות על התנהלותה הכושלת שמתירה פעילויות הסתה לטרור כבר תקופה ארוכה. יצאנו נגד אוזלת היד של המוסד שמהווה חממה לתומכי טרור בשלל מקרים".

קורן מונה את שורת האירועים שהובילו להחלטת התא להציב את דוכן המחאה: "אירועי יום נכבה 2015 שכללו קריאות נגד מדינת ישראל וצה"ל. לכנס הזה לא הורשו סטודנטים יהודים להיכנס. אירוע בו עמדו סטודנטים דקת דומייה לזכר מפקד החמאס ג'עברי, ערב הוקרה למשורר הפלשתיני מחמוד דרוויש הקורא בשיריו למות יהודים וסילוקם מפלשתין, כנס של "שוברים שתיקה" אורגן על ידי האוניברסיטה מבלי שיזומן ארגון כלשהו להצגת עמדה מנוגדת, כדוגמת מילואימניקים בחזית', הפגנות לשחרור מחבלים ועוד".

לדבריו "כל האירועים הללו ועוד רבים אחרים הם חלק מהאווירה הכללית ששוררת באוניברסיטה, שבה הסתה לטרור מתחפשת לחופש ביטוי ואת השלכותיה ראינו כולנו בטרור ההצתות בעיר". קורן מספר על היענות רבה של סטודנטים להחתמה על עצומה הדורשת מהאוניברסיטה שלא לאפשר פעילות מסוג זה.

עוד הוא מספר על מספר סטודנטים ערבים שהגיעו לדוכן ו"טענו שהבעיה היחידה בדקת דומיה לזכר ג'עברי מבחינתם זה שאני לא הוגה את המילה ג'עברי נכון".

"לא נכנע לטרור ונמשיך להיאבק על הצדק ועל הצביון הציוני של מדינת ישראל ואוניברסיטת חיפה בפרט", חותם קורן את דבריו.

עצומת המחאה
צילום: תא 'ישראל ביתנו' אוניברסיטת חיפה
חממה
צילום: תא 'ישראל ביתנו'

מצילומי הדוכן
צילום: תא 'ישראל ביתנו'
מתוך צילומי הדוכן
צילום: תא 'ישראל ביתנו'