אוסטרליה: עליה באנטישמיות מדאיגה

על פי ממצאי הדו"ח במהלך השנה האחרונה חלה עליה של יותר מעשרה אחוזים במעשי אנטישמיות חמורים ברחבי אוסטרליה

חיים לב , א' בכסלו תשע"ז

אנטישמיות
אנטישמיות
Israel news photo: Flash 90

עליה משמעותית של מעשי אנטישמיות חלה ברחבי אוסטרליה בשנה האחרונה - כך עולה מדו"ח מדאיג אותו פרסמה בימים האחרונים מועצת הקהילות היהודיות של יהדות אוסטרליה.

על פי ממצאי הדו"ח חלה עליה של יותר מעשרה אחוזים במעשי אנטישמיות חמורים ברחבי אוסטרליה, ובפרט באזור ניו סאות'־וויילס, שם נרשמו מרבית האירועים. לפי הנתונים, בשנה שעברה אירעו 192 אירועים אנטישימיים באוסטרליה, ואילו במהלך השנה הנוכחית אירעו 210 אירועים אנטישמיים.

בין האירועים הללו ניתן למנות עשרות מקרים של כתיבת כתובות נאצה על מבנים ציבוריים ועל מבני דת של יהודים. כמו כן בין האירועים הללו היו מקרים של תקיפת יהודים ושל הכאת יהודים מתפללים בצאתם מבתי הכנסת. לצד זה כוללים אירועים אלו גם שיחות טלפוניות בהן נשמעו מילות גנאי כלפי יהודים, ואף איומים חמורים על יהודים.

מהנתונים של הדו"ח עולה כי רובם של האירועים האנטישמיים התרחשו באזור ניו סאות'־וויילס, שם נגרמו הפגיעות הקשות ביותר כלפי יהודים, אבל יחד עם זאת נרשמו מקרי אנטישמיות חמורים גם בשתי הערים הגדולות באוסטרליה, סידני ומלבורן בהן מתגוררים בכל אחת כ־45 אלף יהודים, ואף גם בערים האחרות, כמו פרת', בריסביין, ניו־קאסל ואדלייד, בהן מתגוררים כמה אלפי יהודים.

לנוכח העליה החמורה במעשי האנטישמיות דורשים העסקנים החברים ב'מועצת הקהילות של יהדות אוסטרליה מהרשויות המקומיות ואף מהמשטרה, להגביר את השמירה ליד בתי הכנסת, וליד מבני ציבור ומבני דת יהודיים, כדי שהיהודים יוכלו לצאת ולבוא ללא פחד במקומות מגוריהם. בשיחה עם ראשי הערים של סידני ומלבורן, הבטיחו השניים כי יעשו ככל יכולתם להגביר את השמירה במקומות ציבור של יהודים.