ב"הארץ" מפחדים מסמוטריץ'

בעיתון "הארץ" התפרסם היום ראיון מקיף עם ח"כ בצלאל סמוטריץ, תחת הכותרת "מורכב ומסוכן יותר מסתם איש ימין קיצוני הזוי".

רפאל לוי , א' בכסלו תשע"ז

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

במגזין עיתון "הארץ" התפרסמה היום (חמישי) כתבה וראיון מקיף עם ח"כ בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי), תחת הכותרת "מורכב ומסוכן יותר מסתם איש ימין קיצוני הזוי".

המראיינת רוית הכט, מודה בפתיחת הכתבה כי היא רואה במושא הכתבה דברים מפחידים ומציינת כי כתבה עליו בעבר כי הוא גזען, אך היא משבחת אותו שהוא, "לא סתם פרימיטיבי נמוך מצח" וציינה עליו כי הוא, "דמות מורכבת בהרבה - בעלת נכסים כמו חוכמה, הומור ואומץ".

הכט מספרת כי הכתבה מגיעה אחרי תקופה ארוכה בה ליוותה את סמוטריץ' ושוחחה איתו ארוכות, "ככל שהרגשתי איתו יותר בנוח, והוא הבין שאינני הולכת לפשוט את עורו, חילחלה אלי הבנה — לא נטולת עצב — שהתהום האידיאולוגית שפעורה בינינו פשוט איננה ניתנת לגישור".

בראיון פורס ח"כ סמוטריץ את משנתו על הצעדים שיש לנקוט כלפיי שטחי יהודה ושומרון ועל הדרך להכריע את הסכסוך עם הערבים, "מי שלא ילך, או שיקבל את השלטון של המדינה היהודית ואז יוכל להישאר כאן, או שלא, ואז נילחם בו ונביס אותו".

סמוטריץ' לא נבהל גם משאלות קשות של המראיינת שהטיחה בו דברים קשים, "אתה באמת לא מבין למה אנשים חושבים שאתה מפחיד?" היא שאלה והוא השיב, "יש כאן מגמה לעשות לי דמוניזציה. אני חושב שמפחדים ממני כי כנראה אני יודע מה אני עושה, ואני גם יותר מצליח. אני העברתי הכי הרבה חוקים במושב הקודם בכנסת, אני מראש לא הולך לקרבות אבודים. כשאני הולך לקרבות אני בונה אותם נכון וברובם אני מצליח, וזה מפחיד אנשים".

הח"כ הצעיר מסמן בראיון מטרה גבוהה, "אני רוצה להיות שר ביטחון", אך מודה שישמח גם למשרד המשפטים.