ליברמן תוקף: האו"ם לא רלוונטי

"האו"ם לא מבצע את תפקידו והופך לרלוונטי פחות ופחות למתרחש בזירה הבילאומית", אמר שר הביטחון לשגרירי מדינות באו"ם.

ניצן קידר , א' בכסלו תשע"ז

ליברמן והשגרירים
ליברמן והשגרירים
צילום: דוברות

שר הביטחון אביגדור ליברמן נפגש היום (חמישי) עם שגרירי האו"ם של קנדה, רוסיה, הודו, איטליה, אוקראינה, סנגל, סינגפור, רואנדה, יוון, קפריסין, הולנד, בולגריה וארגנטינה, באירוח שגריר ישראל באו"ם דני דנון.

בפגישה אמר השר ליברמן לשגרירים כי ''מה שקורה בעשר השנים האחרונות מבחינת הביטחון בעולם הוא מדאיג מאוד והאו"ם, כמו גופים בינלאומיים אחרים, לא מצליח לפתור את הבעיות הללו והוא הופך לרלוונטי פחות ופחות למתרחש בזירה הבין-לאומית''.

לדברי ליברמן, ''מה שקורה בסוריה, שם נהרגו עד עתה יותר מחצי מיליון בני אדם, ומה שקורה במדינות אחרות במזרח התיכון שבהן נהרגים מאות אנשים על בסיס יומיומי, כמו גם מה שנעשה בחלק ממדינות אפריקה ובאזורים אחרים בעולם צריך להדאיג כל אחד''.

שר הביטחון הזכיר לשגרירים את הנעשה בצפון קוריאה ואת שתיקת האו''ם מול המתחרש שם. ''מנהיג משוגע לקח את בני עמו כבני ערובה והוא מפר את כל הכללים והחוקים הבינלאומיים בנוגע לשימוש בנשק גרעיני, ואין שום פעולה אמיתית ויעילה של מועצת הביטחון או של האו"ם לעצור זאת.

"כל זה מצטרף גם לתחומים אחרים, כמו ההחלטות האנטי-ישראליות האבסורדיות והצבועות שמתקבלות באונסק"ו ובמועצה לזכויות אדם, ודי להזכיר את ההחלטה על-כך שכביכול אין קשר בין היהודים להר הבית, החלטה שהיא התגלמות הצביעות העולמית, כל אלו מוכיחים כי האו"ם, לרבות מועצת הביטחון, אינם מבצעים את תפקידם ואינם רלוונטיים לנעשה בעולם", קבע ליברמן.

שגריר ישראל באו״ם, דני דנון, אמר לאחר המפגש כי שגרירי המדינות באו״ם מרחבי העולם הגיעו לסקירה מפי שר הביטחון על אתגריה הביטחוניים של ישראל, וגילו עניין רב בהתמודדות הישראלית עם המציאות המורכבת במזרח התיכון.

''אנחנו מהדקים את הקשרים ושיתוף הפעולה עם מדינות רבות וישנה הבנה ברורה בקרב בעלי בריתנו כי ישראל היא אי של יציבות במזרח התיכון הסוער'', אמר השגריר דנון.