קריאה לכחלון- התייצב לימין ההתיישבות

השר יריב לוין לערוץ 7: חוק ההסדרה הוא אמצעי ולא מטרה. המטרה היא לשמור על עמונה ואחר כך לשמור על מפעל ההתיישבות. אפשר לעשות זאת.

אלירן אהרון , א' בכסלו תשע"ז

שר התיירות יריב לוין קובע בראיון לערוץ 7 כי הצעת חוק ההסדרה הוא רק אמצעי להבטחת עתיד ההתיישבות ביהודה ושומרון ולא המטרה המרכזית.

"אנחנו צריכים להתנהל באחריות והמטרה שלנו היא להבטיח את עתיד התיישבות ולשמור על עמונה. אני חושב שאפשר להשיג את שתי המטרות האלו", אומר לוין.

"כמי שכתב את חוק ההסדרה המקורי, אמרתי לאורך כל הדרך שהוא אמצעי ולא המטרה, המטרה היא לשמור על עמונה, אחר כך לשמור על מפעל ההתיישבות. אני חושב שאפשר בהחלט לעשות את זה".

השר לוין מדגיש כי אם לא יימצא פתרון שיאפשר לקיים את ההתיישבות בעמונה - "ברור שאין ברירה אלא לקדם את חוק ההסדרה. אני מצפה משר האוצר משה כחלון ומסיעת כולנו להתייצב לימין ההתיישבות, לבוא ולומר 'כן' לחוק ההסדרה''.

מי שמסכל את הליך החקיקה זו מפלגת כולנו או ראש הממשלה שחושש מבית הדין הבין-לאומי בהאג?

"חוק ההסדרה הוא רק אמצעי. אם אפשר להשיג את המטרה של שמירה על עמונה ועל התיישבות בדרכים אחרות - זה בוודאי טוב וחיובי. אם אי אפשר נפנה למסלול של הסדרה. בכל מקרה אני חושב שזו אחריות משותפת של כולנו, ישנה ציפייה מכל השותפות בקואליציה ללכת ביחד בין לפתרון אם יש כזה ובלית ברירה אם לא יהיה כזה גם לחקיקה של חוק ההסדרה".