השחקן ז'אק כהן הלך לעולמו בגיל 86

כהן שיחק בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע ונודע בשנים האחרונות בזכות השתתפותו בפרסומות לחומוס. הלוויתו תיערך בצהריים במושב ביצרון.

ערוץ 7 , ב' בכסלו תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: איסטוק

השחקן ז'ק כהן הלך לעולמו לפנות בוקר (שישי) בגיל 86, בבית החולים קפלן ברחובות. הלווייתו תיערך בשעה 13:00 בבית העלמין במושב ביצרון.

כהן שיחק בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע ונודע בשנים האחרונות בזכות השתתפותו בפרסומות לחומוס של חברת ''צבר''.

בתו, דניאלה דדון, כתבה בפייסבוק: "אבא שלי, אהוב יקר. היית אור גדול בחיים שלי. לא יכולתי לבקש אבא טוב יותר. יהי זכרך ברוך".

כהן נולד במצרים, עלה עם משפחתו לישראל בשנת 1935 וגדל בירושלים. לאחר שירותו הצבאי היה כהן בעל סוכנות להפצת עיתונים והיה גם למפיץ הראשי של העיתון "הארץ" בירושלים במשך שנים רבות.

בשנת 1954 החל לשחק בלהקת חובבים בימק"א, בשנת 1967 שיחק בקבוצת תיאטרון "המעגל" שהיוותה את הגרעין המייסד של תיאטרון החאן.

בפסטיבל הזמר המזרחי השני (1971) שר כהן יחד עם לילית נגר את השיר "על טעם ועל ריח" שזכה להצלחה לאחר מכן. באותה שנה הופיעו השניים גם בסדרת הטלוויזיה "עאדל וסמירה". מאוחר יותר הופיעו השניים בתוכנית הבידור "תפוס כפי יכולתך", שכתב וביים אלי שגיא. בשנת 1972 השתתף בסדרת הטלוויזיה בערבית "תחנת שער שכם".

בשנים לאחר מכן שיחק בסדרת הטלוויזיה "הילדים משכונת חיים", של הטלוויזיה החינוכית בתפקיד השוטר כהן. במקביל שיחק בהצגת התיאטרון "קריזה".

בהמשך גילם את הדמות של אבו ראמי, בעל מסעדה ערבי ירושלמי, בסדרת הטלוויזיה המצליחה "המסעדה הגדולה". הוא השתתף בהצגה "חתונה במסעדה הגדולה" עם שאר שחקני הסדרה. תפקידו כאבו ראמי פרסם את כהן במדינות ערב רבות, שבהן שודרה הסדרה וזכתה להצלחה רבה.

בשנת 1999 צילם סרט תיעודי קצר, "ז'אק כהן – ילדות בירושלים המנדטורית", שבו חזר למחוזות ילדותו בירושלים המנדטורית. בשנה זו עבר עם אשתו חיה משכונת בית הכרם בירושלים להתגורר בבית שבו נולדה במושב ביצרון.

בתחילת שנות ה-2000 השתתף בסדרה "ג'וני" והחל להופיע בפרסומות לחומוס של "צבר". בשנת 2004 פתח מסעדה בבעלותו בשם "ג'ויס" במושב ביצרון.