בריטניה מתקצבת, שווייץ קופצת יד

בעוד בריטניה הודיעה על הקצאת תקציב לאבטחת המוסדות היהודיים במדינה, שווייץ הודיעה כי על הקהילה היהודית לממן זאת בכוחות עצמה

חיים לב , ד' בכסלו תשע"ז

נאבקים באנטישמיות
נאבקים באנטישמיות
פלאש 90

בממלכה הבריטית עולים שלב במלחמה בעליה באנטישמיות ומממנים אבטחה על המוסדות היהודיים.

שרת הפנים הבריטית אמבר ראד התחייבה בסוף השבוע האחרון לתקציב של 17 מיליון דולר להגנה על בתי כנסת, בתי ספר יהודיים, מכללות, גני ילדים ומוסדות יהודיים אחרים בבריטניה.

ראד אמרה כי החליטה לממן את אבטחת כל המוסדות היהודיים לאחר דיווח על 924 תקריות אנטישמיות, כולל 86 תקיפות אלימות, בשנה שעברה.

"הרשו לי להיות ברורה, כל תקיפה מסוג זה הוא תקיפה אחת יותר מדי. לצערי הקהילה היהודית יודעת היטב מה זה לחיות עם האיום מפני טרור ופשעי שנאה", אמרה ראד.

"אנחנו לוקחים את הביטחון של הקהילה היהודית ברצינות, ואנו נמשיך להשקיע את כל האמצעים האפשריים כדי להבטיח את שלומה של הקהילה הזו – וכל קהילה אחרת", הוסיפה.

בריטניה אינה היחידה. מרבית הקהילות היהודיות במדינות אירופה זוכות לתקציבים חסרי תקדים המיועדים לאבטחת מוסדות הקהילה הכוללים בתי כנסת, מוסדות חינוך ומוסדות יהודיים אחרים. מנגד, ממשלת שווייץ פרסמה דו"ח אודות מצב האנטישמיות במדינה ובו היא אכן מציינת שיש צורך דחוף להגן על הקהילה היהודית מפני אפליות והתנכלויות אנטישמיות, עם זאת נקבע בדו"ח, שהקהילה היהודית צריכה לשאת בעצמה בהוצאות האבטחה.

בדו"ח נאמר, שהקהילה היהודית נדרשת להקים מערכת מיוחדת של גביה על מנת להחזיר לרשויות כל הוצאה לצורך אבטחה וסיורים משטרתיים להגנה על האזורים היהודיים.