"שונא מתנחלים": השמאל הקיצוני מתדרדר

סגן שר הביטחון הרב בן דהן, ראש מועצת שומרון יוסי דגן וח"כ אורן חזן הגיבו בחריפות לפרופסור מהאונ' העברית שמסרב להתראיין לערוץ 7.

אלירן אהרון , ד' בכסלו תשע"ז

הפגנה באונ' העברית. למצולמים אין קשר לידיעה
הפגנה באונ' העברית. למצולמים אין קשר לידיעה
Matanya Tausig / Flash90.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) הגיב לכתבה שפורסמה מוקדם יותר הערב (ראשון) בערוץ 7, ולפיה פרופסור יורי פינס מהאוניברסיטה העברית סירב להתראיין לערוץ 7 ונימק זאת בעובדה שהוא "לא סובל מתנחלים. מקווה שיחזרו לישראל".

''האם פרופ' פינס לא יסכים להשתמש בשירותיו של רופא מומחה מיו"ש? או לקבל שירות ממשרד ממשלתי שעובדיו גרים ביו"ש? או תרופה מצילת חיים שהומצאה שם? הניסיונות לזרוע פירוד בין חלקים בעם ישראל עברו מן העולם. תתעורר! אנחנו נמצאים בזמנים אחרים", אמר הרב בן דהן.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, מסר בתגובה: ''אם אנחנו מחפשים סיבה מדוע השמאל הופך להיות מוקצה, עלינו להסתכל על פרופסור פינס. השמאל הקיצוני ולצערי חלקים נוספים בשמאל הפוליטי הופכים את עצמם לגופים אכולי שנאה המנותקים מהעם ומשניאים את עצמם עליו.

"יפה עשה ערוץ 7 שמפרסם את דברי השנאה של איש השמאל הקיצוני פרופ' יורי פינס, ככל שיותר אנשים ישמעו אותו הם יבינו לאן התדרדר השמאל הקיצוני במדינת ישראל", הוסיף דגן.

ח"כ אורן חזן מהליכוד אמר כי "פרופ' יורי פינס הוא חלק משמאל קיצוני ורדיקלי שמקדש את ערכי הדמוקרטיה וערכי הפלורליזם רק כאשר מדובר בפלשתינים ובשנאת ישראל. החרמת כלי תקשורת רק כי הוא לא משקף את דעותיך מזכירה משטרים אפלים וחשוכים''.

לדברי חזן, השמאל הרדיקלי יודע לזעוק כאשר דעותיו לא מושמעות או מתקבלות, ''אבל אותו שמאל קיצוני שפרופ׳ פינס הוא חלק ממנו לא שונה מאחרוני הפאשיסטים שלא מוכנים לקבל או לשמוע דעה אחרת״.

״בכוונתי ליזום דיון דחוף בנושא בועדת החינוך של הכנסת, הודיע ח״כ חזן והוסיף כי הוא מצפה מנשיא האוניברסיטה העברית לזמן לבירור דחוף את פינס, לגנות את דבריו ולהתנער מהחרמת ''כלי תקשורת לגיטימי ומוביל''.

"עד שפינס והאוניברסיטה לא יתנצלו, אני קורא לכלי התקשורת של הימין להימנע מלסקר את האוניברסיטה. הייתי גם מצפה לראות סולידריות עם ערוץ 7 מצד כל כלי התקשורת ואגודת העיתונאים, החרדים לדמוקרטיה וחופש העיתונות בדיוק כמו שהם יצאו לעזרת ערוץ 10 ותאגיד השידור הציבורי״, הדגיש חזן.