אביחי בוארון: אחיזת עינים ורמאות

כ-20 ראשי סניפים, חברי מרכז ופעילי ליכוד סיירו אחר הצהריים ביישוב העומד בפני סכנת פינוי והריסה.

ידידיה בן אור , ו' בכסלו תשע"ז

פעילי הליכוד בעמונה
פעילי הליכוד בעמונה
צילום: יח"צ

יום לאחר ההסדר להוצאת "סעיף עמונה" מחוק ההסדרה התקיים אחר הצהריים (שלישי) ביישוב סיור של כ-20 ראשי סניפים, חברי מרכז ופעילי ליכוד.

הפעילים פגשו את ראשי היישוב וסיירו ביישוב העומד בפני סכנת פינוי והריסה.

אביחי בוארון, מראשי היישוב ומוביל מטה המאבק מטעם היישוב עמונה סיפר כי מתוך כ- 500 דונמים עליהם בנויה עמונה, רק לגבי 2 דונמים ישנה טענה לפיה מדובר בקרקע פרטית.

עוד ציין בוארון, "אנשי הליכוד נוכחו לדעת שמדובר ביישוב תוסס, פורח ועומד במקום אסטרטגי. כמו כן, הובהר להם בסיור כי אנו התושבים עומדים איתנים ולא מתכוונים לוותר. ראשי הסניפים והפעילים הופתעו לגלות שרק בשל כ- 2 דונמים מפנים יישוב שהוקם כחוק על ידי ממשלת ישראל והבטיחו שיפעלו נמרצות מול רה"מ על מנת שעמונה תישאר במקומה".

בסיור לקח חלק גם אילן מורנו, אביו של סא"ל עמנואל מורנו הי"ד, שגם אנדרטת בנו עמנואל מיועדת כרגע בפני סכנת הריסה בשל פסיקת בג"ץ, למרות שאין כל דורש לקרקע עליה היא עומדת בשכונת נתיב אבות בגוש עציון.

מתי יצחק, חבר מרכז ומזכירות הליכוד ויו"ר סניף הליכוד בראש העין אמר בעקבות הסיור, "נבטיח לעצמנו שעמונה תישאר במקומה, כי כך הגון וראוי שיהיה, נפעל בכל הכוח להצלחת העניין, אין צודק מכך".

יו"ר סניף רעננה רחלי בן ארי סקעת ציינה במהלך הביקור, "היה חשב לי להגיע היום לעמונה ולהבין במה מדובר ואין טוב ממראה עיניים. 40 משפחות מתוכם כ- 100 מבוגרים ו- 200 ילדים עומדים לאבד את ביתם והגענו לחזקם. זה לא דבר של מה בכך ואני בטוחה שראש הממשלה לא רגוע מהמציאות הקיימת ומנסה למצוא את הדרך איך לפתור את הסוגיה. אף אחד לא רוצה לפגוע בישוב יהודי וצריך לזכור שלא מפנים ולא עוקרים יהודים מביתם, ואני מאמינה שימצא הפתרון ועמונה לא תפונה, שכן ממשלה ימנית לא תתן לכך יד".