גם חיבור תורני הוא זכייה בפיס

הוכרזו שנים עשר הזוכים בתחרות החיבורים התורניים של מפעל הפיס לזכרו של השר אורי אורבך ז"ל.

אלירן אהרון , ז' בכסלו תשע"ז

הענקת הפרס על החיבורים התורניים
הענקת הפרס על החיבורים התורניים
צילום: אלירן אהרון

גם חיבור תורני - הוא זכייה בפיס

באירוע חגיגי הוכרזו שמות שנים עשר הזוכים בתחרות חיבורים תורניים של מפעל הפיס, שנכתבו סביב נושא 'זכויות הפרט והסביבה'.

אורח הכבוד באירוע היה הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ששיבח את מפעל הפיס על קיום המיזם זו השנה הרביעית ברציפות. "יש לכם את הזכות לקחת חסות על אירוע מפואר לכבודה של תורה", אמר הרב לאו וציין כי נושא התחרות הוא נושא פרקטי לחיי היום יום. הוא עודד את תלמידי החכמים וכותבי החיבורים הצעירים, להמשיך להעמיק ולכתוב חידושי תורה שמביאים 'לאסוקי שמעתתא אליבא דהלכתא'.

יו"ר מפעל הפיס, האלוף (מיל') עוזי דיין אמר באירוע, "מפעל הפיס משקיע הון רב בפעילות בקרב הקהילה, השקעה שבאה לידי ביטוי בעיקר בבניית כיתות לימוד, בתי ספר ומבנים ציבוריים לרווחת הקהילה. מתוך הכרה שאין די בהשקעה בחומר, יזם מפעל הפיס תחרות לעידוד כתיבת חיבורים תורניים".

"המיזם מהווה את החיבור האידיאלי בין ערכי החינוך היהודי, המעודדים חיבור למקורות והתרבות היהודית המעוגנת במאות שנים של ספרות תורנית ענפה. מפעל הפיס גאה מאוד להוביל את מיזם החיבורים התורניים שמחבר בין ההלכות המשתמרות מדורי דורות, ונושאים אקטואליים העומדים במרכז השיח הציבורי", הוסיף דיין.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, הזכיר בדבריו את מי שהיה מיוזמי התחרות לציבור הדתי לאומי השר אורי אורבך ז"ל ואמר, "אורי ז"ל אהב תורה ואהב חידושי תורה, ואין לי ספק שאתם הרבנים כותבים החיבורים התורניים עושים לו נחת והוא משקיף עלינו משמים ומחייך את חיוכו הדק מתחת לשפמו".

את פרק הנאומים חתמה הגברת מיכל אורבך, רעייתו של השר אורבך ז"ל.

"נושא התחרות השנה, היה נושא שאורי פעל בו רבות מתוך ראייה שהמדינה היא בית משותף אחד גדול", אמרה אורבך וציינה את חוק מעלית שבת שתיקן אורי כשהיה חבר-כנסת, וראה בו חשיבות בפני עצמו וכן סמל לצורך למצוא דרך לחיות יחד מתוך התחשבות. בסיום דבריה הודתה למפעל הפיס ולעומד בראשו עוזי דיין על היוזמה הברוכה ו"על הזכות שהרעיון של אורי מעודד לימוד תורה דרך התחרות שהפיס מקיים".

מקום הראשון בפרס ע"ש השר אורי אורבך ז"ל, זכה ישי שריג מבית אל שקיבל מלגה בסך 25,000 שקלים והוצאה לאור של ספר ובו כל חידושי תורתו.

במקום השני זכה אברהם משניות מירושלים שקיבל מלגה של 20,000 שקלים ובמקום השלישי זכה יהודה אודסר מבית שמש, שקיבל מלגה בסך 15,000 שקלים.

במקום הרביעי זכה דוד שור מירושלים, שקיבל מלגה על סך 10,000 שקלים ובמקום החמישי צבי סגרון מנתיבות שקיבל מלגה על סך 5,000 שקלים.

שאר הזוכים, עד המקום ה-12, קיבלו זיכוי לקניית ספרים בסך אלף שקלים.טוען....