הביקור המפתיע בישיבה ביד בנימין

פרוייקט "כדורסל למען הקהילה" יצא לעונתו השביעית עם ביקור של בני הרצליה, הפתעת העונה כרגע, בישיבה התיכונית צביה קטיף שביד בנימין

נרי וייס , ז' בכסלו תשע"ז

שחקני הרצליה מגיעים לישיבה התיכונית
שחקני הרצליה מגיעים לישיבה התיכונית
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

לא בכל יום מגיעה לישיבה התיכונית 'צביה קטיף' שביד בנימין, קבוצת כדורסל מקצוענית. הבוקר (רביעי) זה קרה, כשלא אחרת מאשר בני הרצליה מליגת העל שבכדורסל הגיעה לישיבה שביד בנימין למשחק ראווה מול קבוצה המורכבת משחקני הישיבה.

ביקורה של הרצליה, הקבוצה הכי מפתיעה העונה לבינתיים בליגה הבכירה ומי שמחזיקה ברצף הניצחונות הכי ארוך כיום בליגת ווינר סל, הינו הביקור הראשון של קבוצה מליגת ווינר סל בעונה השביעית של הפרוייקט המוצלח, "כדורסל למען הקהילה".

בפרוייקט שיצא לדרך בפעם השביעית בתולדות הליגה הבכירה, ובו משתפים פעולה מפעל הפיס יחד עם מנהלת ליגת ווינר סל, שמו למטרה להפגיש בין קבוצות הליגה לבין יישובי הפריפריה ואוהדי הכדורסל בארץ כולה, בפעילות שהיא כולה התנדבותית וחווייתית.

בפרויקט, שהפך לאחד המבוקשים ביותר על ידי בתי הספר והמועצות המקומיות, מגיעות קבוצות ליגת ווינר סל לביקורים בכל רחבי המדינה, ליום של חינוך לערכים, מצוינות בספורט וכמובן לא מעט כיף וחיוכים. ב-6 השנים האחרונות ביקרו קבוצות הליגה בכ-120 ישובים ומועצות איזוריות ונפגשו עם מעל 40,000 תלמידים ותלמידות, מה שכמובן מגדיל את החשיפה לכדורסל בארץ ואת כמות האוהדים שנוכחים במשחקי הליגה הבכירה.

כאמור, הראשונות להתכבד בעונה השביעית החדשה של הפרוייקט היו בני הרצליה והישיבה התיכונית שביד בנימין.

דווקא הקבוצה המארחת, אליצור נחל שורק היא שפתחה את משחק הראווה טוב יותר כשהובילה על פני האורחים מהרצליה בתוצאה 17:32.

הכחולים-לבנים מהשרון, שניצחו בכל ארבעת משחקיהם האחרונים וטיפסו למקום השלישי בטבלת ליגת ווינר סל, ביצעו מהפך במחצית השניה, בהובלת אדום ג'קו ודי.ג'יי שארפ שהטביעו ללא הפסקה וניצחו את המשחק.

ינון אשטמקר נבחר לשחקן המצטיין במשחק, בעוד בתחרות השלשות זכו במשותף יריב עמירם ונריה רצון, המשחקים בנערים ובנוער של הפועל גן יבנה.

כמקובל ביום המיוחד מבית מפעל הפיס ומנהלת ליגת ווינר סל, לאחר המשחק נשארו שחקני הקבוצה זמן רב על הפרקט לחלוקת גלויות חתומות וצילום תמונות סלפי עם התלמידים, כשדווקא אדום ג'קו היה לשחקן איתו רצו הכי הרבה נערים להצטלם, עד כדי כך שכמעט ופספס את האוטובוס בחזרה להרצליה בתוך כל ההמולה סביבו.

יו"ר המועדון אלדד אקוניס התלהב מהאהדה הרבה כשאמר כי הוא מזמין את כלל תלמידי הישיבה למשחק האירופי של הקבוצה באולם היובל שבהרצליה, משחק המתקיים במסגרת מפעל היורפקאפ.

אקוניס אמר כי ההזמנה למשחק האירופי מתואמת יחד עם ראש הישיבה, כך שלתלמידים אין מה לחשוש. "אנחנו שמחים מאוד להיות איתכם פה, זה כיף וכבוד גדול בשבילנו להיות כאן באווירה כזאת", אמר.

ראש המועצה האזורית נחל שורק, בתחומה נמצאת הישיבה התיכונית, אלי אסקוזידו אמר כי הוא בטוח שבזכות המשחק של הרצליה מול הקבוצה האזורית, אליצור נחל שורק, הם ייקחו את אליפות הליגה העונה. "ראיתי שהם בצמרת הליגה במרחק קטן מהמקום הראשון, כך שבסוף העונה, בזכות המשחק שלהם עם אליצור נחל שורק, הם ייקחו את האליפות בעזרת השם", אמר אסקוזידו ראש המועצה.

"זה לא מובן מאליו להעיר שחקנים ב-6 בבוקר רק כדי להביא אותם לכאן ואנחנו מעריכים את זה מאוד. אני מודה למפעל הפיס ולמנהלת הליגה שבחרו להקים את הפרויקט המבורך הזה ואיפשרו לאליצור נחל שורק להתחרות עם קבוצות מליגת העל. תודה רבה לשחקני ואנשי בני הרצליה שהגיעו לפה ולכל מי שעזר לארגן את האירוע הזה, זה כבוד גדול עבורנו".

קפטן הקבוצה מהרצליה שרק חזר מפציעה במחזור האחרון, אבירם זליקוביץ' אמר כי "זה היה ללא ספק אחד הביקורים הכי כיפיים שהייתי בהם. כל שנה זה כיף מחדש לבוא ולתרום לקהילה. אמרתי בעבר ואני אומר גם היום: אנחנו עושים את זה באהבה גדולה ורק שימשיכו הפעילויות האלו. יש פה הרבה חבר'ה צעירים עם אנרגיות, בכל משחק אנחנו באים לתת הופעה ולהלהיב את הקהל וגם היום זה היה ככה".

מאמן הקבוצה מיקי גורקה אמר בסיום היום כי "הפרויקט הזה הוא דבר מבורך, אנחנו מאוד נהנים לבוא, לשבור שגרה ולתת מעצמנו לטובת הקהילה. זה תמיד מעלה חיוך לשחק עם הילדים, היה ממש כיף. יש חבר'ה טובים בקבוצה ורואים את זה כל השנה. גם במשחק נגד ילדים הם רוצים לתת שואו ולהנות, וזה מה שמסמל את הקבוצה שלנו: אנחנו קבוצה שמחה והלוואי שנמשיך לשמוח".

התלמידים מוזמנים למשחק אירופי
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה
יום כיף לתלמידים ולקבוצה
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il