'הפרסום על חוק נגד ברית מילה - שגוי'

רבה של דנמרק, הרב יאיר מלכיאור קובע כי הממשלה לא תפגע בברית המילה, "יש כאן קבוצת מיעוט מיליטנטית שנלחמת, היא עושה הרבה רעש"

בני טוקר , י"א בכסלו תשע"ז

ברית מילה. אילוסטרציה.
ברית מילה. אילוסטרציה.
פלאש90

רבה של דנמרק, הרב יאיר מלכיאור, אומר לערוץ 7 כי הפרסומים על כך שההסתדרות הרפואית בדנמרק דורשת לאסור בחקיקה קיום ברית מילה עד גיל 18 - שגויים.

לדבריו, בדנמרק פועלת תנועת קיצונית שולית שמנסה כל העת להלחם נגד ברית מילה וגם נגד הטבלה לנצרות, "הנושא הזה עומד לדיון ציבורי כבר עשור, יש כאן קבוצה אקטיביסטית קטנה ומשוגעת לדבר, חבורה מאוד חילונית שיש בתוכה אפילו שני יהודים שמנסים לדרוש חקיקה נגד ברית מילה. האידאולוגיה שלהם היא סביב חרות הפרט ושאסור להכריח ילדים לעבור ברית מילה או להטביל תינוקות לנצרות אלה מגמות אנטי דתיות".

הרב מלכיאור טוען כי ההסתדרות הרפואית לא דרשה חקיקה שאוסרת ברית מילה, "הארגון הקיצוני הזה החתים רופאים נגד ברית מילה וניסה לקרוא להסתדרות הרפואית להצטרף למחאה נגד הברית. אבל בפועל ההסתדרות הרפואית לא נכנעה לדרישה הזאת. להיפך, במסמך שהם הוציאו כתוב שלא צריכה להיות חקיקה בנושא הם רק כתבו שמבחינה אתית הם חושבים שנכון לחכות לגיל בגרות ואז לעשות ברית אבל זו רק המלצה".

"הממשלה כבר נשאלה על הנושא לפני חצי שנה והייתה אמירה מפורשת של ממשלת דנמרק שחשוב להגן על זכויות המיעוטים במדינה ויש להם זכות למול את ילדיהם - אלא אם כן יש בעיה רפואית. הרשויות כבר קבעו שאין בעיה רפואית ולכן אין חקיקה בנושא".

בכוונתם להמשיך להיות עם יד על הדופק, כלשונו, "למרות שאין חקיקה אנחנו במגננה ומודאגים מהתנועה הזאת שחורטת על דגלה את חרות הפרט. הם פועלים מאוד חזק, כותבים מאמרים ועושים הרבה רעש. צריך לזכור שהחברה בדנמרק לא יודעת מה זו ברית מילה ולכן הטיעונים של המתנגדים לברית נשמעים טוב, כי זה נשמע לא מובן מדוע צריך לחתוך בשר של תינוק".