עמונה: הפינוי - במוצאי שבת

התושבים מפיצים הודעה שבה נאמר כי פינוי עמונה יתבצע במוצאי שבת, וקוראים להגיע ליישוב טרם כניסת השבת מחשש לחסימת הכבישים.

עדו בן פורת , ח' בכסלו תשע"ז

תושבי עמונה הפיצו הערב (חמישי) הודעה ולפיה הפינוי מתוכנן במוצאי השבת הקרובה, ועל כן נקראים התומכים להגיע ליישוב כמה שיותר מהר, עוד קודם השבת, מחשש לחסימת הכבישים באזור.

"פינוי עמונה יצא לדרך!", נכתב בהודעה''. כולם מגיעים עכשיו לעמונה. לפי כל ההערכות הפינוי יתבצע במוצאי שבת הזו. כולם-כולם מוזמנים להגיע לעמונה ולשהות כאן גם בשבת. הדרכים ייחסמו - יש להקדים ולהגיע. הביאו ביגוד חם ובואו. שתפו. כי יישוב יהודי לא מחריבים".

המצטרפים למחאה התבקשו להביא עמם שק שינה, אוהל, ביגוד חם מאוד, הרבה אוכל, נייר טואלט ומצלמה.

במטה המאבק של עמונה קוראים לתומכיהם להצטייד ב''שק שינה, ביגוד חם מאוד, הרבה אוכל, נייר טואלט, מצלמה, אוהל, פלציב אם יש''.

מוקדם יותר היום התייחס סגן מפכ״ל המשטרה ניצב זוהר דביר להיערכות המשטרה לפינוי עמונה בשבועות הקרובים.

בטקס סיום קורס קציני משטרה אמר הסמפכ"ל, "אנחנו נהיה בעמונה כי אנחנו צריכים להיות שם ונעשה את העבודה ברגישות ובנחישות". ניצב דביר התייחס לאפשרות שהפינוי יתדרדר לפסים אלימים והבהיר, "אם נצטרך להיות נחושים - נהיה יותר נחושים".

נזכיר כי במסגרת היערכות המשטרה לפינוי עמונה, נקבע כי למעלה מאלף שוטרים יטלו חלק בפינוי עצמו - ובמקביל יוצאו לפחות 200 צווי הרחקה לפעילי ימין מהאיזור.

במשטרה מעריכים כי יהיו ניסיונות לסכל את הפינוי בכוח, אך הם לא יהיו דומים לתמונות הקשות שהיו בפינוי עמונה בשנת 2006.

המפכ"ל רוני אלשיך כבר אישר את המבצע לפינוי עמונה ובדק בעצמו את מוכנות הכוחות, שתרגלו את היערכותם כבר מספר פעמים באחרונה.

במשטרה מאמינים כי יצליחו למנוע כניסה בלתי מבוקרת ליישוב בתקופה שלפני הפינוי - ומעריכים שהמשפחות עצמן אמנם לא יתפנו מרצון, אך לא יערימו קשיים על המפנים ולא יאבקו איתם.