מזכ"ל בני-עקיבא: אל תגיעו לעמונה

"את אהבתנו לארץ ישראל לא נוכיח בהימצאות הנוער מול חיילינו ושוטרינו", כתב המזכ"ל. יו"ר ועד מתיישבי השומרון השיב לו בחריפות.

עדו בן פורת , ח' בכסלו תשע"ז | עודכן: 23:16

יאיר שחל
יאיר שחל
צילום: אלירן אהרון

מזכ''ל תנועת הנוער בני עקיבא, יאיר שחל קרא הערב (חמישי) לחברי התנועה שלא להגיע לעמונה כדי למחות נגד פינוי היישוב מחשש לעימות עם כוחות הביטחון.

במכתב שפרסם שחל הוא כתב כי "עתיד ההתיישבות, כמו עתיד העם והתורה – תלויים בעזרת ה' בהמשך עמלנו החינוכי. על כן, דווקא עתה - שבת ארגון בתנועת בני עקיבא מתקיימת כרגיל.

''מתוך הזדהותנו עם תושבי ארץ ישראל כולה, וביניהם תושבי עמונה היקרים, אני קורא לחברינו להמשיך לפעול בסניף ולא לנסוע לעמונה או לכל מקום אחר בו עלול להתפתח עימות חזיתי ועקר עם חיילי צה"ל''.

לדברי שחל, ''את אהבתנו לארץ ישראל ואת המחויבות אליה לא נוכיח בהימצאות הנוער מול חיילינו ושוטרינו. לא זו הדרך לשמירה על עמונה, ולא זו הדרך לשמירה על מרחבי ארצנו הקדושה''.

עוד הוסיף המזכ''ל כי ''את המשך בניין הארץ והעם, בדרך התורה, נשיג מתוך המשך פעילות חינוכית ורוחנית ברוח התנועה. שבת הארגון מניפה השנה את דגל מחויבות "ופרצת"- הקוראת לחבר בין האוכלוסיות והמגזרים בחברה הישראלית. על כן ההכנות לשבת והפעילות הענפה עליה עמלנו בחודש האחרון תתקיים בשבת ובמוצאי השבת כרגיל''.

צחי דיקשטיין
צילום: יח"צ

יו"ר ועד מתיישבי השומרון צחי דיקשטיין תקף את מזכ''ל בני עקיבא בשל קריאתו. "בשעה קשה זו אנו מחזקים את תושבי עמונה החלוצים לפני המחנה שבזכותם ורק בזכותם חוק ההסדרה עלה על השולחן", אמר דיקשטיין.

"נחרדתי מקריאתו של המזכ"ל החדש של תנועת הנוער הדתית לאומית היוצא נגד הרב חיים דרוקמן שליט"א המכהן כחבר הנהלה ארצית של בני עקיבא וקורא שלא לעמוד לצידם של תושבי עמונה שחרב גירוש מתנוססת מעל ראשם".

דיקשטיין הוסיף, "צר לי שכך מחנכים את הדור הצעיר ולמעשה במקום חינוך לבניית ארץ ישראל, תורה ועבודה, עסוק המזכ"ל החדש בהחלשת האמירה הערכית כנגד גירוש פינוי יהודים מביתם בארץ ישראל".