"מאמינה שעמונה תינצל"

דניאלה וייס מספרת לערוץ 7 על ההפגנה שתיערך בירושלים. "אם יגיעו המונים אז יהדפו את פסק הדין של בג"ץ במקום להדוף אותנו עם סוסים".

חזקי ברוך , י"א בכסלו תשע"ז

דניאלה וייס, מראשי גוש אמונים ויו"ר תנועת ההתיישבות "נחלה", היא המנוע מאחורי הפגנת הענק שתיערך ביום שלישי בעבר בכיכר פריז בירושלים, סמוך לבית ראש הממשלה.

וייס אומרת לערוץ 7 כי ההפגנה תיערך "מתוך אמונה שאפשר לדאוג שעמונה, תשעת הבתים בעפרה ונתיב האבות יישארו במקומם. חברנו לתושבי עמונה, תנועת נחלה ומועצות וגופים שונים כדי לקיים עצרת גדולה בכיכר פריז עם אמירה גדולה לראש הממשלה ושרי הממשלה - 'אתם יכולים למצוא פתרון לעמונה ולהתיישבות כולה'.

"ההפגנה נועדה להעמיד תביעה חד משמעית כלפי הממשלה: מלאי את שליחותך לבנות את ארץ ישראל ולא להרוס שום בית ושוב ישוב". וייס מדגישה כי ההפגנה אינה נגד הממשלה אלא בעד ההתיישבות. ''אין כאן עניין לתקוף את הממשלה. ההסתכלות על בית המשפט כאילו הוא מסוגל לקבל על עצמו מדיניות זאת הסתכלות שגויה. אם ישנה תקלה בנושא של קרקעות מביאים לדיון ורואים מי בעל הקרקע ומשלמים לו פיצויים כמו שעושים בכל מקום בארץ ובעולם".

לדבריה, מזכ''ל בני עקיבא שקרא לחברי התנועה שלא להגיע לעמונה ולהתעמת עם כוחות הביטחון, תומך בהפגנה שתיערך בירושלים. "נערכים להפנות את הנוער להגיע להפגנה שקוראת לממשלה לשמור על הישובים בארץ ישראל. אני מקווה שזה ישפיע על חלונות הגבוהים".

יש קווי דמיון בין ההפגנה שהובלת שלושה ימים לפני הבחירות לבין ההפגנה שתיערך בעוד יומיים?

"זה לא אותו קנה מידה של 100 אלף בכיכר אבל יש תחושה של התעוררות מחודשת, של אמונה בכך שעמונה תישאר. אני מרוכזת בהכנות בהפגנה מתוך אמונה שלמה שאם יגיעו המונים ויביעו את הכאב הפנימי שלהם ויתנו לממשלה את הכוח להתמודד מול בית משפט העליון שמופעל על ידי השמאל והערבים - אז במקום להדוף אותנו עם סוסים יהדפו את פסק הדין שניתן לעמונה.

''בגוש קטיף רצו לערב את בג"ץ ואמרו 'לא, זאת החלטה מדינית'. אז גם כאן יש החלטה מדינית", מסבירה וייס. "יש את דוח אדמונד לוי שמוכן ומאפשר לא רק לאשר את הישובים הקיימים אלא להמשיך לבנות ולפתח. תפעילו את הצו משנת 67' או את דוח אדמונד לוי ולא צריך להרוס שום דבר. זאת תופעה לא נורמאלית. נתניהו יכול בהחלטה אחת לשנות ולתקן. אני מאמינה שעמונה תינצל".