באיחור של שעות:
מטוסי ה"אדיר" המריאו מאיטליה

ההמראה מאיטליה התעכבה במשך מספר שעות בשל מגבלת ראות קשה. טקס קבלת המטוסים ייערך בשעה 19:30 הערב. כתב ערוץ 7 מדווח מבסיס נבטים.

יוני קמפינסקי , י"ב בכסלו תשע"ז | עודכן: 16:37

מטוסי F-35
מטוסי F-35
צילום: יששכר רואס

מטוסי ה-F35 המריאו מבסיס קאמרי באיטליה לישראל מעט לאחר השעה 16:00 אחר הצהריים (שני), לאחר שהמראתם התעכבה בשל תנאי מזג האוויר והגבלת ראות קשה.

טקס קבלת המטוסים ייערך בשעה 19:30.

ראש מטה חיל האוויר תת-אלוף טל קלמן אמר לפני ההמראה: "לא נסכן את הטייסים האמריקנים. זו לא טיסה מבצעית". הקצין הבכיר הוסיף: "יצאתי מהערכת מצב עם מפקד חיל האוויר. אנו בקשר צמוד עם הטייסים האמריקנים שדיווחו על עננות וערפל כבדים.

''העברת המטוסים אינה משימה מבצעית ולכן החלטנו לא לסכן את הטייסים ואנו בהערכת מצב מתמשכת עם האמריקנים עד להתבהרות מזג האוויר באיטליה", הוסיף.

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר הבוקר: "היום נקבל בבסיס חיל האוויר בנבטים את מטוס ה-F-35 - 'אדיר' - שמצטרף לשורותינו ויהווה עוד מרכיב בשמירת העליונות האווירית שלנו באזור. חיל אוויר חזק משמעו צה"ל חזק, וצה"ל חזק משמעו מדינת ישראל חזקה ועם ישראל חזק".

ליברמן הודה למזכיר ההגנה האמריקני ג'ימי קרטר ששוהה בישראל. ''זה אך סמלי שכהונתו מסתיימת בסמוך להגעת המטוסים האלו לישראל - כי קרטר, כמו העם האמריקני כולו, הוא ידיד אדיר של ישראל. הטובים לטיס, המטוסים הטובים לטייסים, ויחד נשמור על ביטחון ישראל".