ברשות הכינרת נערכים למערכת החורפית

הימים הקרובים ילוו במשקעים רבים שיסייעו למילוי הנחלים, מאגרי המים והכינרת והשקיית כלל מטעי ושדות הגידולים החקלאיים ושדות הבר.

ערוץ 7 , י"ב בכסלו תשע"ז

הכנרת. אילוסטרציה
הכנרת. אילוסטרציה
צילום: ליאור מזרחי. פלאש 90

צוותי פיקוח וניהול החופים של רשות הכינרת, עמלו בימים האחרונים על השלמת עבודות הגיזום הבטיחותי בעצים בחופי הכינרת, כהכנה למזג האוויר הצפוי בימים הקרובים.

לצורך ביצוע עבודות הגיזום, התקיים סקר עצים על ידי אגרונום מוסמך מטעם משרד החקלאות,במהלכו מוספרו, סומנו וצולמו כל העצים בחופי איגוד ערים כינרת, נערך להם מיפוי וכעת ישנה תעודת זהות ממוחשבת של כל עץ. בהתאם לסקר, מטופלים העצים בהרמת נוף, גיזום בטיחותי ואף כריתה של עצים מסוכנים בהתאם לצורך, תוך קבלת אישור מהקרן הקיימת לישראל.

דנה בכר מרשות הכינרת אומרת כי כל החופים שבאחריות הרשות מטופלים באופן שוטף מבחינה בטיחותית על מנת למנוע ככל הניתן נפילת ענפי עצים וקריסת של עצים. "נערכנו לקראת אירוע מזג האוויר הסוער הצפוי, צוותים שלנו עובדים לאורך כל השנה בתחזוקה והפעלת החופים. כולנו תפילה, כי המערכת הקרובה תביא גשמי ברכה ותעלה את מפלס הכינרת".

רן מולכו, מהנדס ברשות כינרת אומר כי הצוותים הטכניים של רשות הכינרת ביצעו בחודשים האחרונים הכנה של התשתיות למניעת אירועי הצפה ושיטפונות בעונת החורף על מנת לצמצם את האפשרות לנזקים בעקבות ריבוי משקעים ושפיעה עודפת של הנחלים ותעלות הניקוז.

"עבודות השיקום, התחזוקה והפיתוח בנחלים ותעלות המים בגליל העליון ועמק החולה, התבצעו לאורך השנה במטרה להיערך בצורה הטובה ביותר לאירועי גשם משמעותיים. אנו לומדים מכל אירוע ומחזקים ומשפרים את תשתית הניקוז. קשה לחזות במדויק מפגעי מזג אוויר, אך אנו עושים את המיטב על מנת להתכונן לכל אירוע מראש ולתת מענה, באם יידרש, לתושבי האזור והחקלאים גם במהלך האירועים עצמם", מספר מולכו.

ברשות הכינרת מציינים, כי על פי הערכות הימים הקרובים ילוו במשקעים רבים שיסייעו למילוי הנחלים, מאגרי המים והכינרת והשקיית כלל מטעי ושדות הגידולים החקלאיים ושדות הבר.