פרסום ראשון
הרב דרוקמן לעמונה: קבלו את המתווה

הרב חיים דרוקמן, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, קורא לתושבי עמונה לקבל את המתווה שהציעה הממשלה.

חזקי ברוך , י"ד בכסלו תשע"ז

הרב דרוקמן
הרב דרוקמן
צילום: אלירן אהרון

הרב חיים דרוקמן, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, קורא הערב (רביעי) לתושבי עמונה לקבל את המתווה שהציעה הממשלה חרף הסכנות העולות ממנו.

"אני, כמו רבים אחרים מבקש להודות לכם ולהביע הערכה גדולה למאבק הצודק והנחוש שניהלתם, לא רק למען ישובכם עמונה, אלא למען ארץ ישראל וישובה. אין ספק שמאבק זה יביא להישגים חשובים להתיישבות כולה, הרים ברמה את דגלה של ארץ ישראל ויזכר בספר דברי הימים של שיבתנו לארצנו", פותח הרב את מכתבו.

הוא מציין כי "עתה הגיע זמן ההכרעה, ואין ספק שבמובנים רבים היא קשה. שכן לא הכל הושג ולא כל התקוות התמלאו".

בפנייתו כותב הרב דרוקמן לתושבים, "בשעה זו מבקש אני לחזק את ידכם לבחור בדרך הישר והטוב. לראות את חצי הכוס המלאה, אשר אכן מלאה היא מעבר למצופה, אף אם החלקים החסרים בה כואבים לכולנו. לקבל את הפתרון שהצליחו נציגינו בממשלה להשיג עבור עמונה, אשר גם אם איננו מלא, אך ודאי מתקיים בו העיקר. שכן העיקר הוא שעמונה נשארת על ההר הטוב הזה, אשר לא נעזבנו לא ביד זולתנו מן האומות ולא לשממה".

הוא מבקש מהם שלא להגיע לעימות עם שוטרים וחיילים. "על רקע המתווה המוצע, אשר מבטיח את הישארותה של עמונה על ההר, אין הצדקה למאבק מול כוחות הביטחון, ולא לעימות שאחריתו מי ישורנו".

"אני מבטיחכם נאמנה, שגם אני וגם נציגינו בממשלה ובכנסת נמשיך לעמוד לימינה של עמונה ולקדם בנייתה מחדש כפי שמתואר במתווה שהציגה לכם ההמשלה. קמעא קמעא היא דרכה של שיבת ציון בדורנו. והיה ראשיתך מצער ואחריתך ישגה מאוד", מסכם הרב את מכתבו.