ועדת השחרורים: קצב ישוחרר מהכלא

ועדת השחרורים הודיעה לנשיא לשעבר משה קצב כי החליטה להורות על שחרורו מהכלא. השחרור יעוכב בשבוע לבקשת הפרקליטות.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ח בכסלו תשע"ז

משה קצב
משה קצב
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

ועדת השחרורים הודיעה היום (ראשון) לנשיא לשעבר משה קצב כי החליטה להורות על שחרורו מהכלא בתום חמש שנות מאסר.

עם זאת, שחרורו של קצב יעוכב בשלב זה לפחות למשך שבוע לבקשת פרקליטות המדינה המבקשת לשקול הגשת ערעור על ההחלטה.

ועדת השחרורים הטילה על קצב שורה של תנאים, בתוכם איסור יציאה מהארץ, איסור על החלפת כתובת מגוריו ללא אישור, מעצר בית לילי וכן השתתפות בתוכנית טיפולית.

במסגרת התכנית נדרש קצב להשתלב בלימודים על בסיס יומי בבית מדרש בקרית מלאכי, להשתלב בקבוצה טיפולית תורנית בתדירות של אחת לשבוע, ולעבור טיפול פסיכו-סוציאלי פרטני בתדירות של אחת לשבוע.

בנוסף חל על קצב איסור להתראיין באמצעי תקשורת, בין בעצמו ובין באמצעות מי מטעמו, וכן נאסר עליו לעסוק בכל תפקיד בו ימצא ביחסי מרות וכפיפות עם נשים.

ביום ראשון שעבר דנה הועדה פעם נוספת בקיצור מאסרו של הנשיא לשעבר משה קצב, שריצה כבר חמש מתוך שבע שנות המאסר שנגזרו עליו בגין עבירות מין.

כמו בדיונים הקודמים בעניינו, גם בשבוע שעבר התנגדה הפרקליטות לשחרורו המוקדם של נשיא לשעבר, בטענה שלא חל שינוי נסיבות שמצדיק את השחרור מהכלא.

בפרקליטות טענו שאין לשחרר את קצב בעיקר נוכח העובדה שקצב לא מקבל אחריות על מעשיו הפליליים ומסרב להביע חרטה, וממילא אינו עובר הליך שיקום כמקובל בשירות בתי הסוהר.

נציין כי קצב משתתף בסדנה של השב"ס עבור אסירים המורשעים בעבירות מין, אך כאמור לא הודה בעבירות ולא הביע חרטה עליהן.

רק לפני מספר חודשים דחתה ועדת השחרורים את בקשת השחרור הקודמת של קצב, והסבירה כי "לא הגיעה העת להורות על שחרורו של האסיר ואין מקום לבטל את החלטתה הקודמת של הוועדה". עם זאת, הוועדה קבעה כי קצב יוכל להתייצב לפניה תוך שישה חודשים בתנאי שימשיך בהליך הטיפולי בכלא.