ויכוח חריף בישיבת הממשלה

עימות קצר בין השרים ארדן ושקד הסתיים בהבהרה של ארדן בטוויטר: "הלוואי והיה לי שיתוף פעולה עם כל השרים כמו שיש ביני לבין שקד".

חזקי ברוך , י"ח בכסלו תשע"ז

איילת שקד
איילת שקד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עימות קצר נרשם בישיבת הממשלה היום (ראשון) בין שרת המשפטים איילת שקד לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן, במהלך הדיון על הקיצוץ הרוחבי בסך 1.2 מיליארד שקלים מתקציב המדינה.

הקיצוץ שאושר לבסוף, נועד כדי לממן הוצאות כמו מתווה עמונה, תקצוב המוסדות החרדיים בהתאם להסכמים הקואליציונים והמשך הפעלת רשות השידור מעבר לזמן שנקבע.

הממשלה אישרה הסתייגות שהגישו שרי הבית היהודי איילת שקד ואורי אריאל, שמבקשת לבטל את הסעיף בתקציב המדינה שלפיו תושבי הקיבוצים יתחילו לשלם מס, מהלך שהיה אמור להכניס לקופת המדינה 550 מיליון שקל. בעקבות הורדת הסעיף ייכנסו לקופת המדינה 350 מיליון שקל.

בתגובה לדברים, תקף השר לביטחון פנים ארדן את שרי הבית היהודי: "אני לא מבין למה אני צריך לממן את זה מתפקיד משרדי. כל מה שמעניין אתכם זה הסקטור שלכם". השרה שקד השיבה לארדן: "שקרן... הדיבור שלך נגוע, אנחנו דואגים לקיבוצים כי הם שומרים על אדמות המדינה".

השר גלעד ארדן
צילום: אוהד צוינברג, פול, פלאש 90

לאחר ישיבת הממשלה התייחס ארדן לויכוח וצייץ בטוויטר: ״ויכוחים סוערים זה דבר מעניין אבל לא ממש חשוב. אכן היה לי ויכוח על הפגיעה בתקציב המשרד לבטחון הפנים שבמהלכו התפתח ויכוח עם שרת המשפטים בטונים גבוהים.

"‏כדי להרגיע: מאז כבר נרגעו הרוחות והכל בסדר. הלווא והיה לי שיתוף פעולה עם כל השרים כמו שיש ביני לבין איילת. מציע לעסוק בנושאים החשובים באמת שעל סדר היום״.

שרת המשפטים שקד הגיבה לציוץ של ארדן: "צודק. התווכחנו על סעיף מיסוי הקיבוצים. זה קורה במשפחות הכי טובות. אנחנו משתפים פעולה בכל התחומים ונמשיך כך".

שקד גם התייחסה לנושא בגינו התווכחה עם ארדן והסבירה: ״‏אני דואגת להתיישבות העובדת למרות שרובם לא מצביעים לבית היהודי. כי בלעדיהם אין לנו מדינה. בלי חקלאות ושמירה על אדמות המדינה אין לנו קיום״.