מפגן אחדות וצמיחה בערד

אירוע הבוגרים המרכזי של גרעין בני עקיבא בערד הפך ביום חמישי לאירוע אחדות של דתיים, חילונים וחרדים בניגוד לסכסוכים בעיר.

רפאל לוי , י"ח בכסלו תשע"ז

מפגן אחדות וצמיחה בערד
מפגן אחדות וצמיחה בערד
קבצי מבצרי, תנועת בנ"ע

למעלה ממאתיים בוגרי ובוגרות מוסדות החינוך בערד - סניף בני עקיבא, האולפנה והמכינה, הגיעו לאירועהשנתי של בוגרי הציונות הדתית שהתקיים באולפנת ערד.

מתניה ידיד, ראש תנועת הבוגרים של בני עקיבא, סיפר על התהליכים המתרחשים בעיר ועל התכניות להמשך הדרך.

מהכנס המשיכו הבוגרים ומשפחות הקהילה למופע אנרגטי במיוחד של עמיר בניון וחנן בן ארי. האירוע תוכנן, פורסם והונגש במיוחד על מנת שכל תושבי ערד - חילונים, דתיים וחרדים יוכלו ליהנות יחד מאירוע של אחדות ושמחה מתוך כבוד הדדי והתחשבות בצרכים של כולם.

"ההצלחה של שני האירועים הייתה אדירה", מספר דובי חלקיה, מנהל גרעין בני עקיבא בערד, "לא ניתן להתעלם מהעימות המתוקשר בין אנשי חסידות גור לעיריית ערד בימים האחרונים, ולמרות זאת למעלה מ-700 משתתפי האירוע הראו והוכיחו שאפשר אחרת בערד. יש פה צמיחה גדולה של הקהילה הדתית לאומית בערד ויש פה הרבה אנשים, חרדיים, דתיים וחילוניים שרוצים ויכולים לחיות יחד בכבוד הדדי ושיתוף פעולה".

ראש עיריית ערד שב וקרא לבני הציונות הדתית להגיע לערד, "בשנה שעברה נענו לקריאתי כעשרים משפחות חדשות, אנחנו פועלים ומקווים שהשנה המספרים יהיו עוד יותר גדולים".

ח"כ מוטי יוגב שמלווה את גרעין בני עקיבא בערד מאז היווסדו שיבח את התנהלותו של ראש העיר ואת המחוייבות הגדולה שלו לציבור הדתי לאומי ולכלל התושבים. "האירוע המדהים הזה הוא יריית הפתיחה למהלך הקליטה והצמיחה השנה, אנחנו מזמינים את כל מי שמחפש קהילה ומשימה, בוגרי ערד וגם כאלה שלא, להגיע, להכיר, להתאהב ולהתיישב בערד", סיכם דובי חלקיה.טוען....