תוניסיה:
גורמים זרים התנקשו במהנדס

ממשלת תוניסיה הודיעה כי גורמים זרים שזהותם אסורה לפרסום עומדים מאחורי ההתנקשות במהנדס החמאס. "נרדוף אחר הפושעים".

ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"ז

מחבלי חמאס בעזה. ארכיון
מחבלי חמאס בעזה. ארכיון
צילום: Ibraheem Abu Mustafa, רויטרס

הפגנה בתוניסיה בעקבות החיסול

ממשלת תוניסיה הודיעה הערב (ראשון) כי גורמים זרים שזהותם אסורה לפרסום עומדים מאחורי ההתנקשות במהנדס החמאס מוחמד א-זווארי ביום חמישי האחרון.

בהודעה שפרסמה הממשלה נאמר כי היא נחושה בדעתה להגן על כל אזרחי תוניסיה ולהתחקות אחר האשמים בתחום המדינה ומחוצה לה בכל האמצעים המשפטיים ועל-פי האמנות הבין-לאומיות.

"המדינה מחויבת לרדוף אחר הפושעים שמעורבים בהתנקשות של מוחמד א-זווארי, בין אם זה על אדמת המולדת או מחוץ לאדמת המולדת בכל האמצעים המשפטיים ובהתאם לאמנות הבינלאומיות", נכתב.

בהודעה נאמר עוד, כי משרד החוץ של תוניסיה יפרסם את תוצאות החקירה בזמן המתאים, בלי לפגוע בסודיות החקירה.

א-זווארי, בן 49, נורה למוות שלשום מחוץ לביתו בעיר ספקס. בזרוע הצבאית של חמאס אישרו כי הוא פיתח מטוסים ללא-טייס בשירות הארגון והאשימו את ישראל בחיסולו.

תרומתו לפיתוח היכולת האווירית של גדודי אל-קסאם באה לידי ביטוי במבצע צוק איתן ביולי 2014, כאשר חמאס עשה שימש במטוסים זעירים ללא טייס עליהם הורכבו פצצות.

"פעולת החיסול", נאמר בהודעת חמאס, "צריכה לשמש נורת אזהרה לאומה הערבית והאסלאמית, שכן האויב הציוני וסוכניו פועלים במדינות האזור, והגיעה העת לקטוע את היד מוגת הלב והבוגדנית". חמאס קרא לצעירים של ''האומה הערבית והאסלאמית'' ללכת בדרכו של אל-זווארי שהצטרף לגדודי אל-קסאם לפני עשר שנים.