בירוקרטיה מונעת קבורת הנפטר בישראל

יצחק קצין ז"ל מהעיר אריאל שנהרג ביום חמישי בדרום אפריקה, טרם הובא לקבורה בישראל. בני המשפחה אובדי עצות ומוחים על הלנת הגופה.

עדו בן פורת וניצן קידר , י"ט בכסלו תשע"ז

יצחק קצין ז"ל
יצחק קצין ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה

יצחק קצין ז''ל בן ה-61 מהעיר אריאל נהרג ביום חמישי האחרון בדרום אפריקה, וגופתו עדיין לא הוטסה לישראל. בני המשפחה אובדי עצות ומבקשים להביא את יצחק ז''ל לקבורה ב"קבר ישראל" במהירות האפשרית.

קצין, סוכן נדל"ן מאריאל וחובב ספורט אתגרי, נהרג בתאונת צניחה ליד פרטוריה שבדרום אפריקה. הוא הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים.

קבורתו בישראל נמנעת זה היום הרביעי בשל העובדה שהרשויות בדרום אפריקה טרם סיפקו את האישורים הדרושים להעברת הגופה לישראל. טיסת אל-על הקרובה יוצאת ביום חמישי הקרוב אך במשפחת קצין חוששים שגם עד אז לא יתקבלו כל האישורים.

שמחה קצין, אלמנתו של יצחק, אמרה לערוץ 7 "אנחנו אובדי עצות, לא רוצים להלין את הגופה עוד ועוד. רק אל-על מסכימה להטיסה גופות כמו שהן, אבל האישורים מצד הרשויות באפריקה עדיין לא התקבלו''.

המשפחה נמצאת בקשר עם חברת AIG שביטחה את יצחק ז''ל, עם החברה קדישא בדרום אפריקה, עם קונסולית ישראל בפרטוריה ועם אנשי משרד החוץ.

כלל הגורמים לא מצליחים לזרז את הנפקת האישורים להטסת הגופה בשל הבירוקרטיה הכבדה בדרום אפריקה, והעובדה שבימים האחרונים צוין חג לאומי במדינה שבה מוחזקת גופתו של קצין.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: ''ביום שישי היה חג מקומי ובשבת וראשון המקומיים לא עבדו. מקווים שהארון יעלה על הטיסה הקרובה לישראל''.