דרעי: כסף לחרדים? "גובל בהסתה"

שר הפנים זעם על הניסיון להציג כאילו הקיצוצים בתקציב נועדו להעברת כספים לציבור החרדי. "מסיתים נגד ציבורים כשהנתונים לא אמיתיים".

חיים לב , י"ט בכסלו תשע"ז

השר אריה דרעי
השר אריה דרעי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

במהלך ישיבת סיעת ש"ס שהתקיימה היום (שני) מתח שר הפנים, אריה דרעי, ביקורת חריפה נגד הפרסומים לפיהם הקיצוץ הרוחבי בתקציבי משרדי הממשלה נדרש בשל הקצאת תקציבים לחינוך החרדי.

לדבריו, הקיצוץ הרוחבי בוצע בגין חוסר בתקציב של מיליארד ו-325 מיליון שקל ופחות מ-15% מתוכו הוקצה לחינוך החרדי במסגרת ההסכמים הקואליציוניים.

"מתוך המיליארד, 225 מיליון שקל, פחות מ-15 אחוז, זה כסף שהיה בגין הסכמים קואליציוניים לחינוך החרדי של תיקון עוולות של שנים אחורה, כל שאר הכסף - זה צרכים שאין להם שום קשר לציבור החרדי", טען דרעי.

דרעי הוסיף ואמר כי הפרסומים הללו כאילו הכסף הועבר בראש ובראשונה לחרדים גובלים בהסתה. "זה גובל בגדר של הסתה שמסיתים נגד ציבורים כשהנתונים הם לא אמיתיים", אמר.

דרעי אף הודיע כי סיעת ש"ס תומכת בחוק ההדחה שמגבש מהשר זאב אלקין נגד ח"כ באסל גאטס שהבריח טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים בכלא.

"ח"כ באסל גאטס חצה את כל הקווים האדומים. נבחר ציבור שמבריח מכשירים סלולאריים לאסירים ביטחוניים שעלולים לשמש לתכנון והוצאתם לפועל של פיגועים, אינו יכול להיות חבר בכנסת ישראל", נאמר בהודעת ש"ס.