נתניהו לספורטאים: ״אתם כולכם אלופים"

ראש הממשלה ושרת הספורט אירחו את חברי הנבחרת למשחקים הפראלימפיים, שזכו ב-6 מדליות באולימפיאדת ריו.

ניצן קידר , כ"א בכסלו תשע"ז

נתניהו ורגב עם הספורטאים הפראלימפיים
נתניהו ורגב עם הספורטאים הפראלימפיים
צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, יחד עם שרת התרבות והספורט מירי רגב אירחו היום (רביעי) במשרד ראש הממשלה בירושלים את חברי הנבחרת הפראלימפיים, שזכו ב-6 מדליות באולימפיאדת ריו 2016 והעניקו להם תעודות הוקרה. באירוע השתתפו גם יו"ר הוועד הפראלימפי דני בן אבו, אנשי הוועד ומאמני הנבחרת.

נתניהו אמר לספורטאים, "אתם כולכם אלופים. זה הכי חשוב ואני רוצה לברך אתכם בשמי, בשם שרת התרבות והספורט, בשם רעייתי שרה. אני רוצה לברך אתכם, לא רק על ההישגים הלאומיים, זה ברור. אני רוצה לברך אתכם על ההישג האישי והאנושי שאתם מראים, שאפשר להתגבר על כל מכשול וזו הרוח האנושית במיטבה. אני חושב שזו גם הרוח היהודית במיטבה, כי העם שלנו התגבר על מכשולים ששום עם אחר לא נתקל בהם והוא יכול להם, ואתם עבורי האבוקה".

"אני לא אומר את זה מן השפה אל החוץ", הוסיף נתניהו, "אני אומר את זה מתוך הזדהות עמוקה.
אני רוצה להצדיע לכם ולהגיד לכם גם שאתם מפלסים דרך, אנחנו מתכוונים להמשיך לסלול אותה. זה בטח יעלה כסף אבל אני עושה את זה בשמחה, גם מתוך שמחה וגם מתוך אמונה וזה מה שמוביל אתכם – הרבה שמחה והרבה אמונה, אמונה בעצמכם ובמדינה שאתם מייצגים, ושמחה של כולנו בהצלחתכם".

שרת התרבות והספורט מירי רגב הוסיפה, "כשראש הממשלה מתעקש לקיים את המפגש עם הספורטאים הפראלימפים, זה מעיד על ההערכה הגדולה שאנחנו כמדינה מעריכים ומוקירים אותם וגם מצדיעים להם על ההישגים האדירים ועל הכבוד שהביאו למדינת ישראל. אתם, ספורטאי הנבחרת הפראלימפית לריו עשיתם את הבלתי ייאמן".

"לכל ספורטאי קשה לנצח, אבל רשמתם הישגים נפלאים אחרי הכנה של ארבע שנים. בנוסף לאתגרים של כל ספורטאי, לכם יש אתגר נוסף: ניצחון הנפש על הגוף. אתם מעבירים מסר שכל אחד יכול. אין מגבלה שמפריעה לכם ובעבורכם רק השמיים הם הגבול. אתם ניצחתם פעמיים", דברי השרה רגב.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il