יו"ר אמונה: "די לסאגת קצב"

יו״ר תנועת הנשים אמונה קוראת לארגוני הנשים להפסיק את המתקפה על הנשיא המשוחרר משה קצב.

עוזי ברוך , כ"א בכסלו תשע"ז

קצב מגיע לביתו בקרית מלאכי, הערב
קצב מגיע לביתו בקרית מלאכי, הערב
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר תנועת אמונה (תנועת האישה הדתית לאומית), ליאורה מינקה מקבלת את עמדת ועדת השחרור של משה קצב וקוראת להפסיק את המתקפה עליו.

"די לסאגת קצב. עם כל ההערכה וההבנה לחברותיי, המתנגדות להפחתת שליש מהעונש, אני מבקשת להציע עמדה הטוענת כי קיצוניות אינה טובה ואינה מועילה –לא לקרבנות נפגעות תקיפה מינית ואונס, לא לנאשמים, שמידת מסוכנותם שואפת לאפס ולא למאבק החשוב והצודק שלנו למניעת הטרדה, תקיפה ופגיעה בנשים. ברוך שפטרנו מעונשו של זה".

מיד לאחר שחרורו נסע קצב עם בני משפחתו וקרוביו לעבר ביתו בקריית מלאכי, שם המתינו לו בני משפחה נוספים, חברים ותושבים שציפו לשובו.

הוא זכה לקבל זר פרחים והודה לתומכיו בחיבוקים ולחיצות ידיים, תוך שהוא ורעייתו גילה התקדמו לעבר הבית.

"חיכינו דקות ארוכות לרגע שהוא ייצא, כל בני המשפחה הגיעו לקבל אותו, גילה אחיו, אחיותייו, התרגשות מאוד מאוד גדולה, כשהוא יצא הוא כמובן חיבק את בני המשפחה ומיד יצאו ונסעו לביתם", מסרה עו"ד שני אילוז, אחת מפרקליטותיו של קצב.

קצב יוכל לשנות את כתובת מגוריו ליישוב אחר רק באישור וועדת השחרורים. בנוסף, הוא יימצא במעצר בית בכתובתו החל מן השעה 22:00 ועד השעה 06:00 למחרת היום, בכל ימות השבוע.

הוא יצטרך לחתום בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריו תוך 48 שעות ממועד יציאתו את שערי בית הסוהר ולאחר מכן פעם בחודש. הנשיא לשעבר התחייב שלא להתרועע עם עבריינים, אלא במסגרת הטיפול. בנוסף, הוא לא יצא לחו"ל ללא אישור הוועדה ויישא עמו בכל עת את רישיונו עליו.

בנוסף על קצב יהיה להשתלב על בסיס יומי בלימודים בבית מדרש בקרית מלאכי, השתלבות בקבוצה טיפולית תורנית בתדירות של אחת לשבוע וטיפול פסיכו-סוציאלי פרטני בתדירות של אחת לשבוע. כמו כן, חל על קצב איסור להתראיין באמצעי תקשורת, בין בעצמו ובין באמצעות מי מטעמו ואיסור לעסוק בכל תפקיד בו ימצא ביחסי מרות וכפיפות עם נשים.