הותר לפרסום
נער דקר למוות את חברתו ללימודים

הרוצח המתין לתלמידה במסלול הליכתה מבית הספר לביתה. הוא הוביל אותה לפארק, שם התעורר ביניהם ויכוח ואז דקר אותה מספר רב של פעמים.

עדו בן פורת , כ"ה בטבת תשע"ז

ארכיון
ארכיון
צילום: דוברות המשטרה

הפרקליטות הגישה היום (שני) לבית משפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד נער ערבי בן 17 מאחד היישובים בצפון, שדקר למוות בחודש שעבר את חברתו לספסל הלימודים, בת ה-16, לאחר שיצאה מבית הספר.

על פי כתב האישום, ב-20 בדצמבר, בשעות הצהריים, התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה על מציאת גופת נערה בפארק בגליל העליון כשעליה סימני אלימות.

כוחות משטרה הגיעו למקום, סגרו את הזירה, פינו את ההמון שהתקהל במקום והחלו לבצע פעולות חקירה ראשוניות. במקביל הוזעקו למקום כוחות משטרה מיוחדים בהם מעבדת זיהוי פלילי ניידת, חוקרי זירה, פיקוד מחוז צפון וחוקרי מחלק הרצח מהיחידה המרכזית.

המנוחה, תלמידת בית ספר, נדקרה מספר רב של פעמים. בעוד כוחות חקירה רבים פעלו בזירה, צוות חקירה נוסף הצליח לאתר את הנאשם בביתו. הוא נעצר והובא לחקירה.

בחקירתו התברר כי הרוצח המתין לתלמידה במסלול הליכתה מבית הספר לביתה. לאחר שפגש בה הוביל אותה לפארק, שם התעורר ביניהם ויכוח ואז דקר אותה מספר רב של פעמים ונמלט מהמקום.

נציין כי בשנת 2016 אירעו במחוז צפון במשטרה עשרים ושלושה מקרי רצח: 18 מהם במגזר הערבי ו-5 מהם במגזר היהודי. עד כה פוענחו 11 תיקי רצח במגזר הערבי ו-4 תיקי רצח פוענחו במגזר היהודי.

במשטרה אומרים כי ''פיענוח של 65% מכלל מקרי הרצח בשטח מחוז צפון הושג בפרקי זמן קצרים תודות לפעילות נחושה ומקצועית של שוטרי משטרת ישראל, תוך שילוב כוחות של כלל היחידות השונות בתחומי החקירה, הפעלת אמצעים מיוחדים ומז"פ".