פלאפון סייבר - עם בקרת הורים

פלאפון סייבר מאפשר להגן על כל אחד מהמנויים שמבצע גלישה סלולרית מפני תוכנות זדוניות.

ערוץ 7 , כ"ו בכסלו תשע"ז

סלולארי
סלולארי
צילום: איסטוק

חברת פלאפון השיקה שירות חדשני ומתקדם להגנה מפני איומי הסייבר המתרבים בסלולר: פלאפון סייבר הינו פתרון טכנולוגי המוטמע ברשת של חברת פלאפון, המאפשר להגן על כל אחד מהמנויים שמבצע גלישה סלולרית מפני תוכנות זדוניות.

השירות מכיל רכיב Anti-Phishing (דיוג פרטים אישיים) כנגד אתרים מתחזים והונאות, הגנה מפני ניסיונות לגניבת מידע ופרטים אישיים, סריקה וחסימה של קישורים חשודים ברשת, הגנה מפני בקשות מידע מזויפות, רכיב Anti-Malware המגן מחדירה של נוזקות, וירוסים, תולעים, סוסים טרויאנים, רוגלות למכשיר ועוד.

פלאפון סייבר מבוסס פתרון טכנולוגי של חברת אלוט תקשורת (NASDAQ, TASE: ALLT) המוטמע ברשת פלאפון.

הפתרון פעיל גם ברשתות של מפעילות סלולריות מובילות בעולם כגון Vodafone . מדובר במערכת חכמה, ייחודית ברשתות הסלולריות בישראל רק לפלאפון, ומעניקה הגנה רשתית מקצה לקצה. המערכת הוכחה כיעילה ביותר במדינות שבהן היא מוטמעת, והיא מתעדכנת באופן שוטף בחסימה של איומים חדשים ומתוחכמים יותר.

השירות החדש יינתן לכלל לקוחות הפוסטפייד של החברה (למעט מנויי CDMA) הגולשים ברשת פלאפון ללא תשלום, ובאופן אוטומטי, ללא השפעה על זמן הסוללה וביצועי המכשיר. ההגנה ללקוחות פלאפון תקפה גם בעת שהותם בחו"ל.

השירות מאפשר הגדרה פרסונלית של רמת ההגנה הרצויה – החל מרמה בה מנגנון האבטחה כבוי, דרך הגנה מתקדמת ועד הגנה מחמירה. ניתן יהיה לנהל את רמות האבטחה באמצעות כניסה בכל עת לפורטל Pelephone Cyber .

הפורטל, שהוקם במיוחד לצורך כך, יספק גם מידע עדכני מהארץ ומהעולם בנושאי סייבר ואיומים חדשים, יכיל את כל החומרים הרלוונטיים בנושאי גלישה בטוחה ברשת, וייתן התראות "חמות" למשתמשים בו.

אילן סיגל, סמנכ"ל השיווק בפלאפון, אמר, "העולם עובר לסלולר, והגלישה הסלולרית הפכה לחלק משמעותי מהיום שלנו: כ-60% מזמן הגלישה בישראל מתבצע ברשת הסלולר, כך עולה מסקר שנערך ע"י IPSOS בקרב מדגם מייצג של 505 איש במהלך חודש דצמבר.

יחד עם זאת, הסכנות והאיומים בגלישה הולכים וגדלים: מדי יום אנו שומעים על עוד נוזקות חדשות וכופרות שונות, על איומים חדשים של חדירה לפרטיות וגניבת פרטים אישיים. בדקנו את המודעות לסכנות כתוצאה מגלישה סלולרית, וגילינו שרוב הציבור מודע לנזקים שמציבים איומי הסייבר המתרבים: למעלה מ-70% מודעים לנזקים שעלולים להיגרם להם או למכשיר הסלולר שלהם כתוצאה מגלישה לא בטוחה.

החשש העיקרי הוא מגניבת פרטים אישיים ומחדירה לפרטיות – 83% חוששים מכך, רק 14% חוששים מווירוסים ומתוכנות כופר.

כ- 33% מהציבור חוו באופן אישי או מכירים אישית אדם קרוב שחווה פריצה לחשבון אישי במכשיר הסלולר. אולם בפועל, מעט פחות ממחצית - רק 45% - נוקט באמצעי הגנה כלשהו כדי להגן על המידע האישי שמכיל המכשיר הסלולרי, ולא בטוח שזו הגנה מספקת.

קיימת ציפייה משמעותית מצד הלקוחות שנספק להם גלישה בטוחה ברשת- 90% מצפים שהמפעיל הסלולרי יספק להם שירות זה, כ-73% הביעו נכונות במידה רבה מאוד לעבור לחברה שתספק שירות כזה".


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il