הזמר ג'ורג' מייקל הלך לעולמו בגיל 53

המוזיקאי הבריטי ג'ורג' מייקל, מכוכבי הפופ הגדולים בעשורים האחרונים, הלך לעולמו בגיל 53 כתוצאה מאי ספיקת לב.

ערוץ 7 , כ"ו בכסלו תשע"ז

הזמר ג'ורג' מייקל
הזמר ג'ורג' מייקל
צילום: רויטרס

הזמר הבריטי ג'ורג' מייקל הלך לעולמו הלילה (ראשון) בגיל 53 בשל אי ספיקת לב. מאיש יחסי הציבור שלו נמסר כי הוא מת בביתו באנגליה.

מייקל, ששמו המקורי הוא גיאורגיוס קיריאקוס פאנאיוטו, מכר לאורך הקריירה שלו למעלה מ-100 מיליון אלבומים והוא חתום על עשרות להיטים.

ד"ר מיכל לאופר-פרל, קרדיולוגית בכירה בבית החולים איכילוב, מסבירה על המחלה: "אי ספיקת לב היא בעיה קלינית חמורה ביותר שמתפתחת על רקע ירידה ביכולתו של שריר הלב לתפקד ולהזרים דם למערכות הגוף. הגורמים השכיחים ביותר להתפתחות הפגיעה בתפקוד הלב הם מחלת לב כלילית ועומס ממושך על הלב עקב יתר לחץ דם לא מאוזן. סיבות נוספות לתחלואה במחלה קשה זו הן: מחלה מולדת, וירוסים וחיידקים שונים בגוף, חולים המקבלים כימותרפיה ולצערנו גם בשל חשיפה מוגברת לאלכוהול וסמים".

לדבריה "אבחון מוקדם של המחלה יכול למנוע הידרדרות במצב החולה ויש טיפול תרופתי למחלה אבל לצערנו מדובר במחלה כרונית שלא ניתן להחלים ממנה לחלוטין. חולים שסובלים מאי ספיקת לב עליהם להקפיד על אורח חיים בריא ואיזון גורמי סיכון כגון לחץ דם, סוכרת, הימנעות מעישון, הימנעות מצריכת אלכוהול מופרזת, איזון כולסטרול וביצוע פעילות גופנית באופן שוטף. כמו כן, עליהם להיות במעקב רפואי צמוד ולהקפיד על נטילת תרופות".

"לצערנו, החולים במחלה זו עדיין נמצאים בסכנת חיים וחולים קשים מאוד אף מופנים להשתלת לב או להשתלת מכשירים מכנים תומכים ולכן אנו עדיין רואים אנשים צעירים כמו הזמר ג'ורג' מייקל שנפטרים מהמחלה הקשה", הוסיפה.