"מחזירים את הגליל למרכז"

ראשי שדולת הגליל בכנסת בירכו היום בכינוס במעלות על החלטתה של ממשלת ישראל לתקצב את התכנית לפיתוח הצפון.

, כ"ו בכסלו תשע"ז

שדולת הגליל
שדולת הגליל
צילום: עצמי

ראשי שדולת הגליל בכנסת הח"כים מוטי יוגב, אייל בן ראובן, בצלאל סמוטריץ' ואיתן ברושי וארגון 'לב בגליל' בירכו היום בכינוס במעלות על החלטתה של ממשלת ישראל לתקצב את התכנית לפיתוח הצפון.

"פיתוח והעצמת הצפון בהשקעות נרחבות, הוא צורך מיידי, דחוף ואסטרטגי. המאבק על תקצוב התכנית חצה מפלגות ומגזרים. כחלק ממאמצי שדולת הגליל לחיזוק הצפון, יזמנו לפני כחודש את יום הגליל בכנסת - בו עסקנו בקידומם של מנועי צמיחה אזוריים, פיתוח מקומות תעסוקה, מערכת הביטחון עם הפנים לצפון, שדרוג שירותי הבריאות ובתכנית הלאומית לפיתוח הצפון.

אנו מברכים את ההנהגה הצפונית בהובלת ראשי הרשויות על מאבקם העיקש למען תקצוב תוכנית צפון ואת שרי ממשלת ישראל והעומד בראשה, שהתגייסו להשקעה נרחבת בגליל, שתוביל בתקציב הנוכחי ובתכנית רב שנתית את הצפון למקומות טובים יותר. מבחן התכנית עדיין לפנינו ומחייב עשייה ותוצאות בשטח".

כבר לפני שנה וחצי הכריזה הממשלה על השקעה של 20 מיליארד שקל שיסייעו בפיתוח כלכלת הצפון.

במסגרת התכנית, בגליל המזרחי צפויים לקום, בין היתר, שלוש חממות טכנולוגיות למזון, ביו-טכנולוגיה, וביו-רפואה, מכון מחקר לאומי בתחום המזון. כמו כן יוקצו 400 מיליון שקלים במענקים שיינתנו לחברות בתחום פיתוח מזון חדשני שיעברו להתמקם בגליל המזרחי.