"אם לא נטפל בהגנה - נהיה בצרה"

מאמן מכבי ת"א בגאצקיס מנסה להפיק לקחים ממשחק ההפסד לבאסקוניה. הצהובים ינסו לחפש מחליף למאיק צירבס המאכזב.

ניצן קידר , א' בטבת תשע"ז

מאיק צירבס
מאיק צירבס
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מאמן מכבי ת"א איינארס בגאצקיס, מביע אי שביעות רצון גדולה ממשחק ההפסד אמש (חמישי) 88-101 לבאסקוניה, ומהתנהלות הקבוצה בו.

"חייבים לשחק הגנה חזקה, ואם לא ניקח את זה ברצינות נהיה בצרה. היינו חלשים מאוד בהגנה אישית, בהגנת מעבר ובהגנה על הריבאונד. איבדנו המון כדורים, טעינו בפעולות פשוטות, עשינו עבירות טכניות", אמר בגאצקיס.

הוא הוסיף כי "לשחקנים יש גאווה והם רוצים לצאת מהמצב הזה. אי אפשר ביום-יומיים לשנות הרבה דברים. אחרי המשחק בליגה היתה הרגשה חיובית אבל זה לא מספיק ביורוליג. התרופה הכי טובה היא לעבוד קשה ולחזור לנצח".

הבוקר (שישי) נחתה הקבוצה בישראל. דווין סמית' הגיב גם הוא למשחק ואמר, "במחצית השנייה יצאנו מהקצב שלנו ואיבדנו שליטה על המשחק. עשינו כמה החלטות רעות מאוד, כמו כל האיבודים האלה והעבירות הטכניות והבלתי ספורטיביות, והם ניצלו את זה באופן מקסימלי. אנחנו חייבים עכשיו לעבוד קשה וחזק יותר בסיבוב השני ביורוליג, כי נכנסנו לפיגור רציני בטבלה".

גל מקל הוסיף, "זו הרגשה מבאסת מאוד. הרגשנו שהמשחק הזה בהישג יד, אבל קשה מאוד לנצח משחק כשאנחנו נותנים ליריב 20 פוזשנים יותר מאיתנו. נצטרך להמשיך לעבוד קשה ולהאמין אחד בשני. אין ספק שאנחנו לא במצב טוב מבחינת מיקום, אבל עדיין הכל אפשרי".

בקבוצה היו שמחים להביא שחקן גבוה במקומו של מאיק צירבס המאכזב, שבקבוצה כלל לא מרוצים מהתפקוד שלו. חוזהו הגבוה, המוערך בכמיליון דולר, יחייב למצוא עבורו קבוצה אחרת שתשלם את הפרש שכרו - וגם שוק השחקנים בחלון ההעברות אינו רווי בגבוהים.

הצהובים ינסו לעשות מהלך בנושא, אך בקבוצה יודעים שקיים מצב שבו יצטרכו להישאר עם הקיים ולנסות להסתדר עם בעיית הגבוהים הקיימת, עד סוף העונה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il